Connect with us

Recenze

Recenze Binance: Historie, zkušenosti, nabídka kryptoměn, Binance Coin, bezpečnost, poplatky

Zveřejněno

Recenzia Binance
Recenzia Binance

Na trhu s kryptoměnami existuje množství burz, které se však od sebe odlišují kvalitou zpracování, bezpečností, službami a množstvím nabízených kryptoměn na obchodování. Burzou, která je v době psaní tohoto článku na prvním místě pokud jde o objem realizovaných obchodů v průběhu jednoho dne je Binance.

TIP: Napísali jsme novú verziu recenzie burzy Binance pre rok 2020 a 2021. Prečítať si ju môžete tu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Recenzia: Úvodná stránka burzy Binance

Historie

Binance vznikla v roce 2017 v Číně, ale v průběhu roku 2018 přestěhovala své sídlo na Maltu, tedy do země, která je členským státem Evropské unie. Malta se snaží být světovým lídrem v této sféře a přítomnost této burzy jí k tomu přispívá.

Burza, kterou založil sympatický čtyřicátník Changpeng Zhao zvěčněn i na titulce Forbes, si získala velkou popularitu už koncem roku 2017, kdy v době obrovského návalu nových uživatelů dokázala jako jediná velká kryptoburza přijímat nové členy. Nepodařilo se to například konkurenčnímu Bittrexu, který na dlouhou dobít musel registrace zablokovat.

Zakladateľ burzy Binance Changpeng Zhao na titulke Forbes

Zakladateľ burzy Binance Changpeng Zhao na titulke Forbes

Bohatá nabídka

Binance zalistované do své nabídky množství nových kryptoměn a aktuálně nabízí obchodní páry nejen vůči BTC (bitcoinu), ale i ETH (Ethereum), BNB (Binance Coin) a koši stablecoinu (USDⓈ). Podle portálu CoinMarketCap je na ní aktuální téměř 400 různých obchodních párů a přes 250 různých kryptoměn. V tomto ohledu tato burza nemá konkurenci.

Burza má v nabídce i takzvané stablecoiny, tedy tokeny, které mají kopírovat aktuální hodnotu amerického dolaru. Jde o USDT od společnosti Tether, TrueUSD, USDC či PAX. Tyto „stablecoiny“ využívají obchodníci v době kdy očekávají pád hodnoty Bitcoinu vůči dolaru. Tehdy BTC vymění za stablecoin, čímž udrží hodnotu v amerických dolarech. Nejpoužívanější stablecoin Tether (USDT) je však častokrát terčem kritiky, protože neabsolvoval audit, který by měl potvrdit, zda jsou všechny tokeny USDT, ktere jsou v oběhu, kryté dolary. Tether byl dokonce obviňován z manipulace trhu. V říjnu 2018 jeho důvěryhodnost klesla ještě výrazněji a obchodníci se uchylují k jiným stablecoinům.

Nejznámější kryptoměny na burze Binance: Bitcoin, Ethereum, XRP, Bitcoin Cash, EOS, Stellar, litecoin, Cardano, Monera, TRON, IOTA, Dash, Binance Coin, NEO, Ethereum Classic, NEM, Tezor, VeChain, Dogecoin, Zcash, Maker , OmiseGO, Bitcoin Gold, Bytecoin, Ontology, Bytecoin, Decred, lišky, Qtum, Bitcoin diamond, BitsShares, Nano, Zilliqa, Siacoin, DigiByte, ICON, Aeternitas, Verge, Steem, Waves, PUNDIT X, Bytom, Electroneum, Mateverse ETP , Holo, Stratis, Golem, Agur a dalších zhruba sto dalších kryptoměn.

Na burze Binance sa nachádza vyše 400 obchodných párov a viac než 150 kryptomien

Na burze Binance sa nachádza vyše 400 obchodných párov a viac než 250 kryptomien

Vyskúšať Binance

Binance Coin (BNB) a jeho budoucnost

Když mluvíme o tom, že Bitcoin je zlatem ve světě kryptoměn, tak token Binance Coin (BNB) je jakýmsi zlatem této burzy. Binance Coin se stal rychle velmi populární, protože jeho hodnota vůči Bitcoinu neustále roste a vzhledem k plánované novince se dá předpokládat, že tento trend bude pokračovat.

BNB je v první řadě šikovným nástrojem, který slouží ke snížení poplatků za obchodování na burze Binance. Stačí nastavit, aby byl tento token použit při vašich obchodech a dostanete slevu.

Burza zároveň garantuje, že po každém čtvrtletí použije 20% svých zisků na to, aby za to odkoupila tokeny BNB, které následně zničí. Tento proces se nazývá coin burn (pálení mincí). Pointou je, že když se zničí tyto mince, v oběhu jich bude méně a tedy hodnota zbývajících tokenů Binance Coin by měla růst. Pro ilustraci 17. července 2018 bylo spálených přes 2,5 milionu tokenů BNB v hodnotě téměř 30 milionů dolarů. Pálení mincí by mělo probíhat až do momentu, kdy bude spálených 50% všech tokenů, které se dostaly od vzniku této kryptoměny do oběhu (téměř 200 000 000).

Dalším důvodem, proč by měla hodnota Binance Coin v budoucnosti růst je její využití na decentralizované burze Binance, jejíž spuštění je naplánováno na duben 2019.

Binance Coin bude zároveň hlavním „palivem“ pro Binance Chain, tedy blockchain této burzy, na kterém by mělo v budoucnu fungovat několik zajímavých nadějných kryptoprojektů. BNB je kromě toho využíván jako jediný prostředek k porovnávání během takzvaných Binance Launchpad, což je interní předprodej tokenů nových kryptoprojektů v rámci burzy Binance.

Binance Coin (BNB)

Plány v roce 2019

Binance průběžně investuje do různých statupů a fondů, čímž se snaží přispět na rozvoj technologie blockchain a adaptaci kryptoměn. Jejím největším projektem je však příprava vlastní decentralizované burzy, kterou vzpomínáme níže. Také se spekuluje o tom, že již brzy podpoří obchodování na páku.

Decentralizovaná burza DEX

Decentralizovná burza znamená, že nebude mít žádného prostředníka, obchody budou probíhat přímo mezi kupujícím a prodávajícím. Uživatelé budou mít privátní klíče ke svým kryptoměnám a tudíž jejich majetek bude v bezpečí i v případě hackerského útoku na samotnou burzu.

Základním kamenem platformy bude vlastní blockchain s názvem Binance Chain a výše zmiňovaná kryptoměna Binance Coin (BNB), což by mělo výrazně přispět k růstu její hodnoty. Kromě toho Binance i z důvodu příprav tohoto velkého projektu koupila známou anonymní decentralizovanou peněženku Trust Wallet, která by měla uživatelům sloužit jako výchozí peněženka. Pokud bereme v úvahu úspěšnou (ačkoli krátkou) historii této burzy, dá se předpokládat, že spuštění její decentralizované alternativy, které je naplánováno již v dubnu 2019, bude spojeno s velkým očekáváním a doufejme, že i úspěchem.

Binance DEX bude podporovat kromě Trust Wallet i hardwarovou peněženku Ledger. Očekává se, že časem vznikne podpora i pro Trezor.

Binance Chain - blockchain pre decentralizovanú burzu Binance DEX

Binance Launchpad

Burza Binance v úvodu roku 2019 udělala menší díru do světa spuštěním projektu Binance Launchpad. Jde o jakési novodobé ICO, jehož prostřednictvím je možné investovat v předprodeji do zajímavých začínajících kryptoprojektů přímo na burze Binance. Společnost tvrdí, že do svých Launchpad zařazuje jen ty projekty, které mají potenciál úspěchu a byly prověřeny jejími odborníky z týmu Binance Research. První předprodej dopadl z investičního hlediska výborně, byl totiž o ně velký zájem a všechny tokeny se vyprodali během několika minut (BitTorrent, Fetch.AI, Celer Network). Binance se rozhodla vzhledem k velkému zájmu o tuto formu investování změnit pravidla Binance Launchpad tak, že se do předprodeje mohou zapojit jen ti investoři, kteří drží na svém kontě výraznější množství tokenů Binance Coin. I tímto způsobem Binance „pumpuje“ hodnotu vlastního tokenu.

Fiat-krypto nákup a prodej

Binance nabízí od úvodu roku 2019 možnost koupě Bitcoinu (případně i dalších altcoinov) za dolary / eura a to prostřednictvím platební karty přímo na burze. Odstranila tak potřebu koupit Bitcoin v kryptosměnárně (např. Coinbase či SimpleCoin) a poslat ho na Binance, kde se s ním dá následně obchodovat. Nákup kartou má však vyšší poplatky. Alternativou je použití nové směnárny pro evropský trh Binance Jersey, která podporuje i SEPA převod.

Bezpečnost

V první řadě je třeba zdůraznit, že žádná současná centralizovaná burza není vhodnou peněženkou na úschovu vašich kryptoměn. Digitální měny, které jen držíte a aktivně s nimi neobchodujete patří do peněženek, ke kterým máte privátní klíče. Burzy jsou totiž častým terčem hackerských útoků a protože k vašim kryptoměnám vlastní privátní klíče burza a ne vy, vždy je tu riziko, že vám budou kryptoměny odcizeny. Pokud trejd, musíte toto riziko však akceptovat.

TIP: Pokud chcete na Binance koupit kryptoměnu a následně ji jen hodláte uschovat na delší dobu, nedržte ji na burze, ale odešlete si ji do peněženky pro ni určenou, ke které máte privátní klíč.

Výše zmíněný text je platný pro všechny centralizované burzy. Binance však lze z nich považovat za jednu z nejbezpečnějších. Ačkoli i ona čelila hackerským útokům, není znám případ, že by byla přímou obětí a díky chybě v jejím systému byly uživatelem ukradeny nějaké kryptoměny. Stali se však případy, kdy se hackeři dostali na účty uživatelů díky strategii „phishingu“ (vytvořili věrnou kopii burzy a vylákali tak od uživatelů přihlašovací jméno a heslo) nebo hackli externí programy (boty) přihlašující se přes API (ty nejsou majetkem Binance, ale třetí strany). Doporučenou ochranou je aktivace 2FA, tedy dvoufaktorovou autentizace. Kdo to nedělá, měl by s tím okamžitě začít. Také si vždy před přihlášením zkontrolujete adresu stránky, tedy zda se opravdu nacházíte na binance.com a nikoli na podobně vypadající stránce. Samozřejmostí je používání antiviru.

Binance se snaží bojovat proti hackerům i formou odměn za jejich nahlášení. Pro tento účel v roce 2018 vyčlenila tokeny nace Coin v hodnotě 10 milionů dolarů, přičemž 250 tisíc dolarů v BNB slibuje každému, kdo poskytne informaci vedoucí k zamezení útoku nebo udaných hackerů.

Problémy

Ani Binance se nevyhnula problémům. Z technických důvodů měla pár několikahodinových výpadků, během kterých nemohli klienti vůbec obchodovat, zda dělat výběry nebo vklady, což rozhodně mnohé nepotěšilo. Společnost to vždy odůvodnila upgradem systému a s tím souvisejícími problémy.

Občas se na desktopové verzi (PC) stane, že burza reaguje pomaleji, což může v případě výrazných pohybů cen způsobit určité problémy, zejména tehdy, pokud potřebujete rychle reagovat na vývoj trhu. V posledních měsících však tyto problémy neevidujeme. Otázkou je, co přinese další bullmarket. Pokud jde o mobilní aplikaci, ta z osobní zkušenosti funguje bezchybně a rychle.

Poplatky

Poplatek za realizaci jednoho obchodu (trejd) je 0.1%, ale pokud k tomu použijete Binance Coin, dostanete slevu v závislosti na tom, jak dlouho na této burze již obchodujete (první rok by to mělo být 50%, druhý 25%, pátý rok už 0%). Pokud jde o poplatky při výběrech, například u Bitcoinu je to 0.0005 BTC. Všechny poplatky s aktuálními hodnotami naleznete zde.

Súťaže

Binance průběžně organizuje i různé soutěže, v rámci kterých rozdává tokeny nebo fyzické ceny. Většinou je rozdělí mezi trejdery, kteří realizují v daném období s určitou kryptoměnou nejvíce obchodů. Například na Vánoce 2017 dostal auto Maserati 3.0T Levante Classic uživatel, který učinil nejvíce obchodů s kryptoměnou Tron (TRX).

Plusy

+ Obrovská nabídka kryptoměn na obchodování
+ Kryptoměny Binance Coin s velkou perspektivou a pravidelným coin Burn
+ Decentralizovaná burza Binance DEX
+ Šikovná, rychlá a přehledná mobilní aplikace
+ relativně nízké poplatky
+ pěkný přehledný design ve dvou variantách

Mínusy

– zákaznická podpora je podle referencí ze zahraničních stránek pomalá (nemáme vlastní zkušenost)

Konečné hodnocení: Pravděpodobně nejlepší kryptoburza současnosti

Vyskúšať Binance

Návod Binance - vytvorenie účtu

Návod ako obchodovať na burze Binance

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.