Connect with us

Recenze

Recenze: KryptoTop – kryptosměnárna s bohatou nabídkou a užitečnými funkcemi

Zveřejněno

KryptoTop recenzia
KryptoTop recenzia

1.března 2018 vznikla nová slovenská kryptosměnárna, která překvapila bohatou nabídkou kryptoměn a několika zajímavými službami. Její název je KryptoTop a stojí za ní tým kryptonadšenců s velkými ambicemi.

UPOZORNĚNÍ: Směnárna KryptoTop byla 13.3.2019 hacknuta. Její vyjádření náleznete zde

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

UPOZORNENIE: Vzhľadom na množiace sa negatívne ohlasy sme sa rozhodli túto zmenáreň ďalej nezaraďovať medzi nami odporúčané kryptomenové zmenárne. 

KryptoTop na první pohled zaujal opravdu bohatou nabídkou. V tomto ohledu je na tom výrazně lépe než Coinbase či nejznámější česko-slovenská směnárna SimpleCoin. Na KryptoTop můžete koupit a prodat přes 15 kryptoměn včetně Bitcoin, Bitcoin Cash, Dash, EOS, Ethereum Classic, Ethereum, Gnosis, litecoin, Augur, Stellar (XLM), Monera, Ripple (XRP), Zcash, Cardano (ADA), Tezos a QTUM (platné k 16.4.2019).

Kryptotop - ponuka kryptomien

Nákup kryptoměn

Minimální částka, za kterou je možné realizovat nákup bez registrace je v době psaní recenze 50 eur. Po registraci a verifikaci účtu je minimální nákup snížen na 30 eur. Registrovat se je výhodné i díky nižšímu spreadu, více se o tom dočtete níže.

Pri nákupu bez registrace stačí vybrat kryptoměnu, kterou chcete vlastnit, napsat adresu peněženky, na kterou má být zaslána a vyplnit fakturační údaje, které je třeba uvést z důvodu vystavení daňového dokladu. Ta se vám sejde, když budete potřebovat finančnímu úřadu dokázat za kolik a kdy jste kryptoměny nakoupili. Následně vyberete banku, ze které uskutečníte platbu. Po její realizaci bude vaše kryptoměna automaticky nakoupená.

Pro nákup bez registráce zaškrtněte „Odeslat kryptomenu do peněženky“, vyplníte požadované údaje a realizujete platbu:

Kryptotop - nákup bez registrácie

Registrace na KryptoTop má řadu benefitů, v první řadě nižší spread, tedy poplatek za jednu objednávku. Po přihlášení se ocitnete v pěkně vypadajícím uživatelském prostředí. V levém menu jsou mnohé užitečné funkce, které popisujeme níže.

KryptoTOP - uživateľské rozhranie

 

Nákup až přes sedm bank

Co nás opravdu zaujalo a považujeme za velký plus je možnost realizovat nákup až přes sedm různých bankovních služeb – ČSOB, Poštovní banku, Slovenský spořitelnu, Tatra Banku, UniCredit Bank, Viam nebo VÚB banku. Nákup kryptoměn se díky tomu stává rychlejší a dostupnější především pro zákazníky ze Slovenska.

KryptoTop - bankové služby

Důvody, proč se zaregistrovat

Nakupovat kryptoměny na KryptoTop je možné dvěma způsoby – bez registrace nebo prostřednictvím prémiového účtu. Prémiový účet „KryptoTOP Premium“ přináší řadu zajímavých funkcí a nižší spread, a tedy poplatek na jednu objednávku.

Vytvoření účtu je samozřejmě bezplatné. KryptoTop na svých stránkách uvádí, že registrovaným uživatelům nabízí lepší ceny, protože registrací a vložením financí SEPA převodem odpadají směnárně dodatečné náklady spojené s převodem finančních prostředků. SEPA převod trvá obvykle jeden den. Po ověření totožnosti (email, tel. Číslo, občanský průkaz) vám budou povoleny vyšší denní limity na nákup.

KryptoTop tvrdí, že v rámci programu „KryptoTopPremium“ může zákazníkům zakoupené kryptoměny uschovávat i za ně, díky čemuž ušetří na transakčních poplatcích v síti Blockchain. My bychom však byli při tom raději opatrní. Vaše kryptoměny jsou v bezpečí pouze tehdy, když k nim vlastníte privátní klíče (vy a nikdo jiný) a proto doporučujeme, abyste si kryptoměny ve vyšších hodnotách zaslali do vašich peněženek a nenechávali je na KryptoTop.

Plusem při registraci je nižší spread na objednávku. Zatímco pro neregistrovaného uživatele je spread 6%, registrovaný zákazník má spread při obratu do 15 tisíc eur pouze 4% (tato informace je platná k 16.4.2019). Při obratech nad 15 tisíc eur je spread ještě nižší.

Co opravdu oceňujeme je funkce pro nastavení pravidelného nákupu kryptoměny, respektive více kryptoměn v určitých konkrétních intervalech. Aby se mohl tento nákup realizovat, je třeba předem odeslat peněžně prostředky KryptoTop, aby je měla směnárna v daném čase k dispozici a mohla nákup realizovat za vás. Důvody, proč se vyplatí nakupovat pravidelně, popisuje KryptoTop v tomto videu:

 

Uživatelské rozhraní nabízí i možnost vystavení daňového dokladu za všechny transakce realizované přes KryptoTop. Když přijde na období placení daní, tuto funkci jistě oceníte. Pokud totiž nebudete mít daňový doklad ke kryptoměnám, které nakoupíte, daň budete platit z celé hodnoty prodeje. KryptoTop dáváme za tuto funkci velké plus.

Zákaznická podpora

Pokud jde o zákaznickou podporu, kontaktovat provozovatele směnárny možné telefonicky nebo emailem. V případě, že se zaregistrujete, také prostřednictvím kontaktního formuláře přímo v uživatelském rozhraní směnárny. Na internetu se objevují zatím hlavně pozitivní hodnocení.

Závěr

KryptoTop přináší atraktivní uživatelské prostředí a řadu benefitů pro registrované uživatele. Podpora až sedmi různých bankovních služeb na rychlý nákup, vystavení daňových dokladů, nižší spread při využití prémiového účtu, to jsou všechno velké plusy. Pokud máte osobní zkušenost s touto směnárnou, budeme rádi, pokud se o ni podělíte s našimi čtenáři v komentářích pod článkem.

UPOZORNENIE: Vzhľadom na množiace sa negatívne ohlasy sme sa rozhodli túto zmenáreň ďalej nezaraďovať medzi nami odporúčané kryptomenové zmenárne. 

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.