Connect with us

Kryptoměny

Recenze: Směnárna Kriptomat jako ideální volba pro začátečníky

Zveřejněno

kriptomat
kriptomat.io

Pro mnoho lidí se vstup do světa kryptoměn stále jeví jako příliš velká překážka. To se rozhodla vyřešit směnárna Kriptomat, která se snaží nováčkům a obecně „obyčejným lidem“ jejich první kroky co nejvíce usnadnit.

Směnárna a peněženka v jednom, která byla původně založena v roce 2018, pochází ze Slovinska, ale hlavní sídlo má v Estonsku, které je velmi rozvinutou zemí, co se týká finančních služeb a také kryptoměn.

Poté, co ji založil technologicky zdatný Srdjan Mahmutovich, se zkušenostmi z předchozích úspěšných projektů z fin-tech sféry, společnost své působení postupně rozšířila do více než 80 zemí a ještě rychleji rozšiřuje nabídku kryptoměn, které jsou na její platformě k dispozici pro obchodování. Zatímco koncem minulého roku šlo o něco málo přes 30 kryptoměn, nyní celkový počet přesáhl už 130 a neustále se rozšiřuje.

Kriptomat si klade za hlavní cíl, aby nákup, obchodování a uchovávání kryptoměn byly maximálně přístupné a zároveň bezpečné pro všechny uživatele. Jak se mu tento záměr daří, na to se podíváme v následujících řádcích.

kriptomat cz

Obchodní platforma

Jak již bylo řečeno, platforma Kriptomatu se soustředí na přehlednost, vše je zřetelně uspořádané a navíc lokalizované do více než 20 jazyků, včetně češtiny i slovenštiny. To však také znamená, že tu nenajdete některé obvyklé pokročilé funkce spojené s deriváty, jako jsou obchodování s marží nebo futures. Přesto je zde k dispozici možnost nastavit si upozornění na vývoj cen pro obchodní signály.

Rozhraní je přístupné online z webu nebo prostřednictvím aplikace na mobily pro Android nebo iOS.

Na horní liště se nachází čtyři záložky – Peněženka, Nákup a prodej, Úspory a Pozvěte přátele. V Peněžence máte k dispozici přehled Vašich vlastněných kryptoměn, spolu s cenami všech coinů. Kteroukoliv z nich zde také můžete přijímat z jiných peněženek nebo na ně naopak odesílat. Po přechodu na druhou kartu Nákup a prodej můžete jednotlivé kryptoměny obchodovat nebo rovnou směnit mezi sebou.

Kriptomat nakupování

Zdroj: Kriptomat.io

U další záložky Úspor se Vám nabízí možnost spoření určitých Vašich držených kryptoměn za odměnu v podobě úroků. Jedná se tedy o jakousi zjednodušenou formu klasického stakování. Obdržené úroky jsou však velmi nízké, pohybují se zpravidla kolem 1 %/ročně. U konkurence můžete zpravidla dosáhnout několikanásobně vyšších výsledků.

Kriptomat Úspory

Kriptomat.io

Poslední možností je karta Pozvat přátele, kde při zkopírování odkazu máte možnost za každého pozvaného získat 10 EUR.

Doplňkové služby

V roce 2019 se Kriptomat stal první směnárnou kryptoměn, která gamifikovala obchodování přijetím nezaměnitelných tokenů (NFT). Prostřednictvím spolupráce s vývojářem blockchainového ekosystému Enjin integroval Kriptomat tokeny založené na Ethereu, které uživatelům umožňují získávat body za obchodování, odměny za doporučení, sběratelské a herní předměty, které poskytují obchodovací slevy.

Další výhodou je určitě množství vzdělávacích informací, článků nebo videí, která jsou také přeložena do CZ/SK. Na webu můžete nalézt spoustu zdarma užitečných zdrojů, které Vám mohou poskytnout pomoc pro seznámení se s kryptoměnovými trhy. V sekcích Pomoc a Načerpejte znalosti naleznete nejrůznější články a informace pro provedení procesem se založením účtu a používání směnárny, ale i širší témata ze světa kryptoměn nebo průvodce investováním.

kriptomat cz

Bezpečnostní opatření

Na Kriptomatu je před zahájením obchodování nutné projít ověřením identity KYC, což je vzhledem k evropským regulacím obvyklou podmínkou. Společnost dodržuje také Anti Money Laundering (AML) opatření proti praní špinavých peněz. Díky nim však směnárna poskytuje bezpečné a důvěryhodné prostředí, které je dostatečně transparentní, přičemž vše probíhá co nejjednodušším a nejrychlejším způsobem.

V zabezpečení účtu je možné zapnout dvoufaktorové ověření pomocí SMS nebo Google Authenticatoru.

Co se týká kybernetické bezpečnosti, na směnárně nechybí ty nejlepší standardy, včetně studených (offline) úložišť pro 98 % držených aktiv, propracovaného systému ochrany proti DDoS útokům a dalších pravidelných bezpečnostních testů pro zajištění bezpečí.

Poznámka: Držením kryptoměn na této platformě stále důvěřujete třetí straně, tedy nemáte kryptoměny, do kterých jste investovali, pod úplnou kontrolou. Nejbezpečnějším a doporučeným řešením proto zůstává přesun kryptoměn na vlastní peněženky, ke kterým máte privátní klíč jen vy a nikdo jiný. Ideální řešení je sažení po hardwarové peněžence typu Trezor.

Možnosti nákupu a poplatky

K nákupu kryptoměn můžete využít bankovní převod SEPA v rámci Evropy, případně nakoupit pomocí své kreditní nebo debetní karty pro téměř okamžitou transakci. Dalšími platebními možnostmi jsou Neteller nebo Skrill. V tomto ohledu Kriptomat zajištuje široké možnosti pro Vaše nákupy.

Při vkladech a výběrech prostřednictvím SEPA platby si směnárna neúčtuje žádné poplatky za vklady a výběry. Při jiných metodách nákupu kryptoměn se poplatky budou lišit.

Nákup kreditní kartou bude stát 3,45 % hodnoty transakce, zatímco Neteller i Skrill jsou minimálně 5,35 %, pokud je hodnota vyšší než 100 EUR. Nejnižší poplatky na platformě, které se vztahují na jakýkoliv nákup fiat-krypto a naopak, jsou 1,45 % z hodnoty transakce.

Kriptomat poplatky

Kriptomat.io

Tyto poplatky rozhodně nepatří k těm nejnižším a od řady uživatelů jsou slyšet určité stížnosti. Přesto se však nejedná o nepřekonatelný problém, obzvlášť u méně zkušených obchodníků, kteří neobchodují tak často. Ostatně, známá burza Coinbase má podobné poplatky a také zastává podobnou filozofii vůči nováčkům. Je však potřeba s poněkud vyššími poplatky dopředu počítat.

Pokud obchodujete výhradně v kryptoměně, pak tyto vklady můžete libovolně provádět a přesouvat, jak chcete, i když bude účtován poplatek za výběr, který se liší v závislosti na konkrétním aktivu s minimální hodnotou výběru 15 EUR, zatímco minimální výběr prostřednictvím SEPA převodu je 35 EUR.

Přejdeme-li k obchodním limitům, zjistíme, že denní vklad SEPA a limit pro výběr je 25 000 EUR a měsíční 200 000 EUR. Denní limit pro jiné způsoby platby a výběru je výrazně nižší, a to 500 EUR denně nebo 5 000 EUR měsíčně. Pro vklady a výběry v kryptoměnách nejsou žádné limity.

Zákaznická podpora

Pochvalu si Kriptomat zaslouží za dobře odváděnou práci, pokud jde o zákaznickou podporu. Mají k dispozici profesionální tým prostřednictvím své webové služby živého chatu, který vám pohotově odpoví. Kromě toho můžete společnost kdykoli kontaktovat e-mailem.

Jedná se o standardní model zákaznického servisu používaný mnoha dalšími službami v tomto odvětví, s přidanou hodnotou Kriptomatu ve formě živého chatu pro rychlejší komunikaci, kterou někteří neposkytují. Na internetu se můžete setkat s častými pochvalami právě na přívětivý přístup k zákazníkům, což obzvlášť u kryptoměnových burz a směnáren nebývá vůbec zvykem.

Závěrečné hodnocení

Obecně se dá říct, že i když je Kriptomat v tomto odvětví relativně nový, tak prvním bodem, který je potřeba ocenit, je jeho umístění v Evropě. Navíc za ním stojí známý představitel společně se zkušeným týmem. Z hlediska důvěryhodnosti a bezpečnosti si už tak známá jména zaslouží další plusové body.

Na platformě je k dispozici vynikající výběr kryptoměn k nákupu, za velmi spolehlivých a efektivních podmínek. Pro někoho by možná mohlo být mínusem relativně jednoduché rozhraní. Ale jak se můžeme přesvědčit u známějšího konkurenta Coinbase, jde o zcela legitimní strategii.

Všechny tyto skutečnosti tak z Kriptomatu činí navzdory vyšším poplatkům cenného poskytovatele služeb napříč kryptoměnovým průmyslem jak v Evropě, tak po celém světě. A nutno podotknout, že nejen pro nováčky.

Pokud se vám naše recenze líbila a chcete odměnit naši tvorbu, při případné registraci na Kriptomat použijte náš registrační link. Děkujeme.

kriptomat cz

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.