Connect with us

Ethereum

Rekordní měsíc Ethereum, důležitý únor a rozmach DeFi

Zveřejněno

Ethereum
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Dvojka kryptotrhu Ethereum (ETH) má za sebou nejlepší měsíc ve své historii. A nejde jen o to, že v něm velmi těsně překonala své historické cenové maximum z ledna 2018.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Z dlouhodobého hlediska se jeví být ještě důležitějším údajem než historické cenové maximum to, na jaké hodnotě uzavřela kryptoměna Ethereum svou měsíční svíčku. A v tomto směru byl leden 2021 pro ETH rekordní, protože měsíc leden uzavřel na ceně 1313 dolarů.

Alex.ETH na Twitteru zároveň upozornil, že na grafu je Ethereum na rozdíl od období předešlé rekordní svíčky nad svým 20-měsíčním a 50-měsíčním klouzavým průměrem (moving average), což je silný bullish signál.

https://twitter.com/AlexanderFisher/status/1356029583309549568

Ethereum vstoupilo do února s kapitalizací kolem 150 miliard dolarů, což představuje zhruba 15% kapitalizace celého kryptotrhu. Když k tomu přidáte Bitcoin, společně tyto dvě kryptoměna představují 75% celého trhu.

Ethereum se však ve srovnání s Bitcoinem v některých ohledech daří ještě výrazněji. Z pohledu hodnoty denních transakcí ho překonává více než dvojnásobně – koncem ledna totiž zpracovalo transakce v hodnotě 19,1 miliardy dolarů, zatímco Bitcoin „jen“ necelých 10 miliard USD.

Na grafu níže od MoneyMovers můžete vidět, že téměř po cely měsíc leden zpracovávalo Ethereum transakce ve vyšší hodnotě než Bitcoin:

Daří se i těžařům Ethereum, kteří podle The Block vydělali v lednu více než 800 milionů dolarů. Překonali tím předešlý rekord, který se zrodil přesně před 3 lety v lednu 2018. Na rozdíl od onoho období se však výrazně přerozdělili zdroje jejich příjmu. V lednu 2021 totiž až 40% jejich příjmů tvořily poplatky z realizace transakcí. V tomto směru také těžaři Ethereum výrazně překonávají těžaře BTC.

Twitter účet Glassnode Alerts vedle toho upozornil, že Etheruem dosáhlo svého ATH pokud jde o mining difficulty, tedy obtížnost těžby. Zjednodušeně řečeno platí, že čím je mining difficulty vyšší, tím je celá síť bezpečnější.

https://twitter.com/glassnodealerts/status/1356108071337127936

Defi sektor roste do výšin

S Ethereum úzce souvisí i to, jak se daří DeFi sektoru, který si našel na bedrech této kryptoměny svůj domov. Nuž a tyto údaje jsou také velmi bullish. Objemy obchodování (volume) na DeFi burzách totiž dosáhly v lednu svých nových historických maxim překonáním úrovně 50 miliard USD, což je téměř dvojnásobek předchozího rekordu ze září 2020 v podobě 26 miliard USD.

,,Obchodníci stále více upřednostňují krypto-nativní transakce. Tento trend bude pravděpodobně pokračovat, protože tyto burzy (DEX) jsou stále likvidnější a uživatelský komfort se na nich zvyšuje a dorovnává se centralizované konkurenci,“ řekl pro Coindesk Jack Purdy, analytik firmy Messara specializující se na DeFi sektor.

Nejvýznamnějším hráčem byla v této oblasti decentralizovaná směnárna Uniswap, která zpracovala více než 45% všech objemů transakcí v kategorii decentralizovaných burz – celkem 25,9 miliardy USD. Na druhém místě se umístil rival Uniswap Sushiswap s objemem okolo 22% (12,2 miliardy USD).

GRAF: Průměrné měsíční volume decentralizovaných obchodních platforem

Defi „žere“ finanční svět

Budoucnost defi vidí mimořádně pozitivně i Jesse Powell, generální ředitel burzy Kraken, který v rozhovoru pro Yahoo! Finance konstatoval:

,,Ethereum vám přináší přístup do celého světa decentralizovaných inteligentních smluv a protokolů pro půjčky. DeFi „žere“ svět financí, ať už to lidé vidí nebo ne. Myslím, že za 10 let budeme všichni dělat 90% našich finančních služeb na blockchainu.“

Ethereum čeká důležitý měsíc

Měsíc únor může být pro Ethereum ještě zajímavější a je pravděpodobné, že v něm utvoří další rekordy. Dlouho očekávaným datem je 8. únor 2021, kdy se spustí obchodování Ethereum Futures kontraktů na burze CME, čímž se Etheruem výrazně přiblíží institucionálním hráčům. Doposud se na CME obchodovaly jen futures kontrakty na Bitcoinu.

Pozitivem pro Ethereum může být i obnovení Grayscale Ethereum Trust, což znamená, že instituce mohou opět nakupovat „akcie“ Ethereum i skrz tohoto významného hráče. Nuž a korporace se již brzy budou moci dostat k této kryptoměně i skrz tři fondy, které přinese digitální banka Michaela Novogratze Galaxy Digital. V otevřeném dopise investorům oznámila, že je spustí někdy v polovině února.

zdroje: decrypt.co,coindesk.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.