Connect with us

Kryptoměny

Ripple Labs a SEC požádaly soud v New Yorku, aby definitivně rozhodl o jejich sporu

Zveřejněno

Ripple
Pixabay.com

Americká komise pro cenné papíry a burzu (SEC) a stejně tak Ripple Labs požádaly americký federální soud, aby okamžitě rozhodl o sporu mezi těmito dvěma stranami, který se táhne již téměř 2 roky.

Soudní spor započal v prosinci 2020 kdy SEC zažalovala Ripple Labs a její zakladatele Chrise Larsena a Brada Garlinghouse z nelegálního získání 1,3 miliardy dolarů prodejem kryptoměny XRP, která byla z jejího pohledu neregistrovaným cenným papírem, čímž měl být porušen zákon o cenných papírech.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ve dvou samostatných návrzích, které podaly 17. září Ripple Labs i SEC, zazněl požadavek, aby okresní soud Southern District of New York, resp. konkrétně soudkyně Analisa Torresová definitivně rozhodla, protože obě strany jí předložily dost důkazů na to, aby bylo možné vydat verdikt.

CEO Ripple Brad Garlinghouse poznamenal, že „SEC nemá zájem uplatňovat zákon a chce prosadit svou autoritu daleko za hranice toho, čím ji pověřil Kongres”. Stuart Alderoty z Ripple jej doplnil konstatováním, že „SEC nebyla schopna identifikovat žádnou smlouvu jako investici“ a nedokázala poukázat ani na jeden bod, podle kterého by řízení Ripple spadalo pod definici tzv.. Howeyho testu, který se používá k posouzení toho, co je a co není cenný papír.

Ripple v dokumentu také konstatuje, že SEC nemůže a nedokázala prokázat, že držitelé XRP očekávali přiměřené zisky na základě úsilí firmy Ripple, protože mezi držiteli tokenů XRP a firmou Ripple neexistovali žádné smluvní závazky.

Rozhodnutí soudu může mít nakonec zásadní dopad na celý kryptotrh, protože pokud by vznikl precedens, podle kterého by byla kryptoměna XRP definována jako cenný papír, podobné problémy mohou čekat i jiné kryptoměny. Pokud by soud naopak rozhodl ve prospěch firmy Ripple, může se toto riziko výrazně zmenšit.

Cena XRP klesla za posledních 7 dní o 2%, což je však ve srovnání s BTC a Ethereum (-13%, resp. -26%) výrazně nižší pokles, což naznačuje, že Ripple komunita je aktuálně ohledně výsledku sporu optimistická. Kdy padne definitivní verdikt není známo, ale indicie nasvědčují, že se ho dočkáme snad už letos.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.