Connect with us

Kryptoměny

Rozhovor s tvůrci NFT série CzechPunks: Jak zaručí, že finance půjdou na slibované donate adresy?

Zveřejněno

czechpunks rozhovor
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Sběratelská NFT série CzechPunks, kterou tvoří 103 „punků“ známých osobnosti české a slovenské kryptoměnové scény (více se o ní dočtete v tomto našem článku) se setkala s více rozpačitými reakcemi. Z tohoto důvodu jsem požádal tvůrce projektu, aby odpověděli na několik otázek.

V popisu projektu tvrdíte, že 80% z částky, která se vysbírá při vzniku NFTs, půjde na donate adresy obou Paralelních Polis, Ethereum skupiny Gwei.cz či YouTubera Krypto Matese. Vám jako autorům projektu tedy zůstane jen zbývajících 20%. Jak umíte zaručit, že se tak opravdu i stane?

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Na tuto otázku máme jednoduchou odpověď, kterou ještě budeme muset komunikovat skrze náš oficiální Twitter. Dle reakcí to totiž zatím vypadá, že komunita tuto nejistotu vnímá jako problém. Ve skutečnosti ale tento problém řeší právě smart contracty a jejich možnosti.

Pár dní před samotným mintem zveřejníme adresu smart contractu, který bude k mintu sloužit, a který je po jeho zápisu do blockchainu již neměnný. V jeho zdrojovém kódu si každý bude moci jednoduše zkontrolovat, že ethery už při mintu (tedy ne dodatečně z naší strany, ale přímo od kupujících) opravdu odchází na veřejně dostupné donate adresy.

Jejich adresy budeme ještě vkládat na náš oficiální web i Twitter profil. Myslíme, že to by mělo všechny pochybnosti o důvěryhodnosti odstranit.

KryptoMates by měl obdržet 20 procent, které má následně podle vlastního uvážení přerozdělit mezi další tvůrce. Byli jste s ním v kontaktu již před spuštěním projektu?

Ne, jak už uvádíme na stránkách, s nikým (ani s představiteli Punks, ani s budoucími obdarovanými) jsme v kontaktu nebyli. Což možná byla chyba. Dodatečně jsme ale budoucí obdarované (vč. Krypto Matese) kontaktovali a věříme, že se domluvíme ke spokojenosti všech. Chtěli jsme komunitu semknout, nikoliv rozdělit.

Viac k téme: Projekt CzechPunks umožní získať NFT token „Slusha“ či kontroverzného Čmolíka. O čo ide?

A co obě Paralelní Polis? Dostali jste od nich reakce?

Ano. A jak už jsme zmínili, věříme a doufáme, že vše proběhne ke spokojenosti všech zúčastněných – jak obdarovaných, tak i nás jako týmu CzechPunks a v neposlední řadě také sběratelů. Pro všechny držitele našich NFTs totiž připravujeme několik výhod a funkcí, kterých budou moci využít.

Pokud jde o samotné představitele série, jsou mezi nimi i lidé, kteří vás znají, respektive věděli předem, že budou součástí takového projektu?

Mnoho ze zařazených osobností nás zná, protože i my jsme dlouhodobě aktivními členy komunity. S nikým mimo náš tým jsme ale nic nekonzultovali.

Podle toho, co jsem se doslechl, ne úplně všichni jsou nadšeni, že se stali součástí této série. Jak budete postupovat, pokud vás někdo požádá, aby byl ze seznamu odstraněn?

S tím jsme samozřejmě počítali už na začátku. Věděli jsme, že ne každý má NFT (nebo třeba ETH jako takové) v oblibě. Nechtěli jsme ale dělat předčasné závěry a spekulovat o tom, kdo bude mít s projektem problém a kdo ne. Za nás se jedná o důležité osobnosti, které tam své místo mají a v případě, že se ho budou chtít vzdát, mají možnost.

Jeden z Punks nás hned první den po spuštění projektu kontaktoval a jeho žádosti o odstranění jsme promptně vyhověli. Rozhodně nemáme v úmyslu nikoho poškodit.

Svým způsobem nám tak ale zniklo zatím asi nejunikátnější NFT celé kolekce, viz https://czechpunks.com/punks/7.

Jak vnímáte prvotní reakce kryptoměnové komunity?

Naše dojmy jsou skvělé. Je vidět, že spoustu sběratelů a kryptoměnových fanoušků náš nápad pobavil. Máme pozitivní reakce od některých zařazených osobností i osobností, které by zařazeny být chtěly, ale ještě neví, zda se mezi nimi najdou. 🙂

Trochu nás mrzí částečná skepse některých členů komunity, ale i s tím jsme počítali. Ne vždy se člověk zavděčí každému. Snad ale problém částečně vyřešíme – například i díky rozhovorům, jako je tento. Takže za příležitost se vyjádřit děkujeme!

Zůstáváte v anonymitě – zůstane to tak?

Prozatím ano. S odstupem let se nad tím ale možná u piva všichni zasmějeme.

Děkuji za odpovědi.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.