Connect with us

Kryptoměny

Rozhovor: Upřímně o Crypto Kingdom: Co je v pozadí velkého marketingu?

Zveřejněno

cryptokingdom-jan-curaj
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Crypto Kingdom má na česko-slovenské poměry velkou komunitu. Stačí se podívat na počet lidí v Telegram skupině či na Facebooku. Na druhou stranu máme dojem, že nemalé části komunity zároveň tak trochu leží v žaludku. Proto jsme chtěli v rozhovoru s Ing. Janem Čurajem, který přináší své technické analýzy Bitcoinu i čtenářům Kryptonovinek, zatnout i trochu do živého a zjistit, jak bude na naše otázky reagovat.

Občas mám dojem, že to přeháníte s tím, jak opěvujete vaše výsledky u signálů. Když se podívám na stránku CryptoKingdom vidím zhodnocení od startu 449%. Přiznejme si však, že je v tom zohledněn poslední bullmarket, kdy letělo nahoru téměř všechno. Takže toto je z části i váš chytrý marketing, který nemůže odrážet reálné očekávání v současném trendu. Pak může být mnoho lidí zklamaných z toho, jak dopadnou, když si vaše služby vyzkouší. Jaké jsou tedy podle tebe reálné cíle pro nového zákazníka, který se rozhodne vyzkoušet vaše signály a zaplatí si například měsíční členství? Počítejme s tím, že je to nováček a bude se řídit vašimi pokyny.

Začnu otázku taky otázkou. Pokud odstraním výsledky z bullmarketu, mám odstranit i výsledky z bearmaketu? 

Například aktuální výsledky na altcoinech jsou podle mě špatné, protože je medvědí trh a my množíme mince na mini růstových korekcích. Měli bychom je tedy odstranit? Já jsem třeba osobně zažil bullrun i první polovině roku 2017, ovšem v té době CK ještě nejelo.  Měsíční průměr je cca 20 % na zhodnocení celého kapitálu v signálech. Výpočet je udělaný dle alokace 10 % kapitálu na každý signál a dle postupných výstupů se zprůměrovává výsledek. Třeba za minulý týden byl průměrný zisk na signál 16 %.

Každý nováček v tradingu by měl být rád za to, že udrží rentabilitu první měsíc, než si ošáhá aplikaci a všechny nástroje. Následně přichází vzdělávání, které produkt signály obsahuje. Přikládám video, kde se můžeš podívat do komentářů, tam uvidíš reálné výsledky lidí ve špatném trhu altcoinů.

Je to stejné i v těžbě kryptoměn, kde máme výsledky od 2013 8% průměr výnosu bez akumulace s prodejem altcoinů do 24 hodin od vytěžení a od roku 2016 dokonce 11 %. Proč bychom měli dělat průměr jen v bearmarketu? V tom špatném trhu? Matematicky mi to nedává smysl, ani světové fondy přece nemažou svá zisková období v ekonomických expanzích.

Signály většinou posílá Michal Majzlík. Vybere obchodní pár, u kterého očekává pozitivní pohyb. Řekne kdy kupovat a při jaké ceně prodávat. Případně rozdělí take-profit do 3 částí, pokud by šla cena výrazněji nahoru. Mnoho lidí však nestíhá do obchodu naskakovat včas a kupují tedy dražší, nebo vůbec. Nebo vystupují z trhu, když už cena opět klesne a tudíž nedosáhnou zisku, nebo jsou ve ztrátě. Takový dojem jsem měl ze signálů v minulosti i já, ještě dávno předtím, než vznikly Kryptonovinky. Jak to řešit a co doporučujete vašim zákazníkům, aby opravdu vytěžili maximum z vydařeného signálu?

U každého signálu je vstupní rozpětí, kde dává daná strategie smysl k nákupu. Když se podíváš do historie signálů, tak uvidíš, že 95 % signálů se po zadání nachází hodiny v rozpětí, které udáváme. Takže informace, že většina lidí nestíhá vstupovat, není příliš pravdivá. 

Obrázok: Ukážka signálu (pozor, nejde o aktuálny signál)

fet-signal

Naším cílem je řízení pozic našimi členy, to je to, proč jsou naše signály na CZ/SK a možná dokonce i světové scéně naprosto unikátní. My nedáváme důraz na vstup, ale dáváme důraz na řízení pozice, zajištění obchodů, posun profitů apod. Analytiků na české scéně je dost, my se snažíme naučit naše členy skutečně obchodovat a řídit průběh obchodů.

Vím, že platforma 3commas umožňuje nastavit automaticky „take profit“ i „stop loss“. Plus si umíte rozdělit targety pro take-profit například do 3 částí. Doporučujete ji odběratelům vašich signálů? Dá se přes ni rychle nastavit obchodní signál tak, jak to řeknete vy nebo je to prostě časově nemožné?

Doporučujeme určitě, dokud nebudou kryptoměny plně implementovány do starého forex světa, který je uživatelský velmi komfortní. 3Commas je určitě excelentní pomůcka pro inteligentní příkazy. Dokonce na to Mike udělal perfekní praktický návod. Na svých livestreamech ukazuje i LIVE používání 3Commas. Jedinou výtkou, co aktuálně je, že 3Commas nestíhá rychlé break-out pohyby při aktuální nízké likviditě. Je potřeba se s tím opět naučit pracovat a vědět, kam příkazy dávat.

TIP: Recenzi 3commas si můžete přečíst zde.

Recenze 3Commas: Take Profit + Stop Loss současně, Trailing Profit či obchodní boti. Vše v jedné platformě

Do jaké míry se snažíte o transparentnost výsledků vašich signálů? Mohu někde vidět například komplet všechny signály ze září a důkaz o tom, kdy jste do trhu vstoupili a kdy vystoupili?

Naším cílem je dávat členům maximální komfort a naučit je tradovat kryptoměny. Všechny výsledky najdeš v naší aplikaci tzn. každý signál má konečný výsledek, jak skončil. Při každém profitu, to hlásíme a řídíme společně obchody. Pokud signál skončí na stopce ve ztrátě, opět to tam napíšeme. Někdy vystupujeme dříve, abychom členy ochránili. Opět si můžeš projet všechny signály, které za srpen byly a uvidíš výsledky u každého.

Četl jsem i komentáře tvrdící, že si signály kupujete od zahraničních trading skupin a jen je posouváte vašim klientům. Toto mi přijde trochu přehnané, protože děláte i live trading a tedy lidé vidí živě, co opravdu víte. Každopádně tento rozhovor je asi dobrá příležitost se vyjádřit také k těmto fámám.

Tohle je úplný nesmysl. V roce 2017 jsme s Mikem otevírali veřejně trading kryptoměn na CZ/SK scéně. Já jsem obchodoval kryptoměny ještě cca rok dříve (viz výsledky na mém instagramu). Aktuálně jsme se dostali do pozice, kdy máme obrovský cit pro kryptoměnový trh a spravujeme cizí kapitál na kryptoměnách se zápisem pod ČNB. Spolupracujeme se zahraničními tradery jako je Mark Hamada, Excavo a plno dalších. Často dáváme signály jako první a přes jejich kanály se nabalují další spekulanti. Dokonce i sami můžeme do jejich kanálů obchody publikovat.

Kryptonovinky v minulosti spolupracovali spíše se skupinou Michala Majzlíka (Mike Crypto Group), se kterým jsem udělal několik rozhovorů o situaci Bitcoinu. Stejně tak i s jeho bývalým kolegou Markem Vaňhou, který má nyní projekt Golden Pocket. Popravdě neuměl jsem si v té době představit, že byste se dali s Michalem dohromady. Co přesvědčilo Michala ke spolupráci s Crypto Kingdom a naopak tebe s Danielem Kosecem, abyste si „ulovili“ Michala? Není tajemstvím, že předtím byla mezi vámi i jistá rivalita a popichování.

Nalili jsme si čistého vína a vyndali na několika dlouhých jednáních kostlivce ze svých skříní. Mike do toho dává srdíčko a my máme dobrý marketing a jsme velmi komplexní a kvalitní v dalších kryptoměnových službách pro veřejnost. V rámci Crypto Kingdom jsme se s Danem rozhodli plně ukončit zlaté pozlátko a mít nejlepší produkty, a proto byl Mike jasnou volbou, aby se stal novým spolumajitelem Crypto Kingdom. Nyní jsme rádi, že naše spolupráce funguje na plný plyn.

Základem každé spolupráce je najít společnou vizi. Mikovo vizí je mít kvalitní komunitu a být nejlepší traderem altcoinů. Mojí vizí je řídit robustní hodling a spravovat velký kapitál, ať už formou tradingu nebo private equity. Naše sny a vize se protnuly a díky tomu jsme mohli začít novou etapu Crypto Kingdom.

Na zmíněných signálech se mohlo mnoho lidi nabalit a zřejmě i někteří prodělat. Dáváte nováčkům nějaký koučink? Upozorňujete je na možná rizika a vědí o tom, že signál nemusí být úspěšný?

Produkt signály neobsahuje jen nákup a prodej. Téměř každý den jsou streamy, kde učíme nováčky analyzovat, řídít obchody. Téměř u každého obchodu děláme video s řízením pozic, posouváním stoplossů apod. Naší prioritou je, aby nováček cítil, že při obchodech jsme tu skutečně s ním, a to nejen my tradeři, ale i celá komunita.

Zrovna na konci měsíce pořádáme workshop v Praze pro 30 lidí, který byl během pár hodin plně vyprodaný. Cílem workshopu bude analytika signálů až po jeho řízení z jedné společné místnosti. A samozřejmě plno informací navíc, které zlepší dovednosti tradera při obchodu.

Riziko je součástí každého obchodu a naši členové jsou o rizikou řádně poučeni před objednávním, pak ihned po objednávce a pak znova v mailové sérii. My používáme stoplossy, takže nováček nečelí neomezené ztrátě. Každý obchod má poměr Risk-Reward.

Já se přiznám, že na Crypto Kingdom se mi líbí jiné věci, které jsou podle mě pro kryptokomunitu opravdu přínosné a nám jde o to, aby měli lidé z kryptoměn dobrý pocit. Například vysvětlujete technologii kryptoměn na YouTube. Kdo se stará o tento kanál? Jak dlouho trvá příprava obsahu?

Rádi bychom, aby Crypto Kingdom byl mostem mezi kryptonadšenci a veřejností, která se postupem času začne o kryptoměny zajímat. Nyní zahajujeme spolupráci s ONT týmem a rádi bychom v tom pokračovali, abychom měli přístup ke vzdělávání v různých kryptoměnách.

Na našem youtube kanále nalezneš dva typy videí vzdělávání v kryptoměnách. První část videí je pro naprosté začátečníky, kterou dělal Roman a druhá část už je pokročilejší a tu připravuje Ivo. Příprava pokročilejšího videa zabere 3-6 hodin času podle tématu.

Na stránce máte i sekci Mining. Můžeš o tomto produktu říct víc? Tvrdíte, že aktuálně je příležitost kupovat hardware na mining za opravdu dobrou cenu, co se v budoucnu může vrátit v podobě pěkných zisků.

Osobně si myslím, že mining je konzervativní řešení kryptoměnového světa. Přibližně před rokem jsme začali spolupráci s jedním z nejlepších týmů na těžbu kryptoměn v Evropě. V době kdy veškerá konkurence svoje stroje prodává vysoce pod cenou, tak my jsme připraveni s likviditou kupovat za ždibek cen. Díky skvělému týmu a laboratoři na těžbu máme obrovskou důvěru i v těchto zlých časech. Jsme stále s přehledem rentabilní a pomalu začínáme i highcaps akumulovat.

Produkt je postavený na plné transparentnosti a férovosti. Klient nám dá najevo svoji poptávku na těžbu a předpokládanou velikost investice do hardwaru. My zajistíme nabídku na aktuální HW, a pokud klient je spokojený s nabídkou, tak zprostředkovávávme nákup HW, který si klient v naší hale převezme a následně ho bereme do správy a staráme se o rentabilitu strojů. Více informací nejdeš na webu.

Trading univerzita – to je další produkt na vaší stránce. Jsou to online kurzy, které když si zaplatím, stáhnu si je a měli by mě naučit základy tradingu? Nebo při nich probíhá i live výuka od vašich traderů?

Celá koncepce univerzitní části Crypto Kingdom postavené na třech pilířích:

  1. Beacoin kanál univerzita

Každý člen signálů dostává ihned přístup do univerzitní sekce Crypto Kingdom, kde naše tradeři posílají vzdělávací materiály téměř každý den.

      2. Placené kurzy

Aktuálně je v univerzitě první placený online kurz na Harmonické obchodování od Mika. Je to jediný kurz na harmonické patterny na CZ/SK scéně. Je kompletně online a plně navazuje na to, co Mike analyzuje v signálech. Rovněž si ho může pak klient kdykoliv znova přehrát.

    3. Zdarma Crypto & Trading univerzita

Po objednání signálů dostane člen ihned přístup do 10hodinové trading univerzity, kde rozebíráme základy tradingu od psychologie až po jednotlivé indikátory. Zároveň chystáme ještě Crypto I a II univerzity, které se objeví na webu snad do konce roku.

Často se také setkávám s názory, že na kryptoměnové scéně jsou jen analytici, kteří dlouhodobě nejsou v kryptoměnách ziskoví. Co si o tom myslíš? Jak je to u vás?

Já většinu těch kluků, co aktuální nabízejí placené trading služby znám osobně. Většina z nich prošla Crypto Kingdom tradingovým vzděláním a osobně je mám rád. Na kryptoměnách díky volatilitě je specifické to, že stačí udělat 2-3 obchody za rok a můžete být pěkně ziskoví na roční bázi v řádech desítek procent.

Dle mého názoru seriózní trading začíná až s částkou, která dokáže zabezpečit traderovi život. Například pokud trader obchoduje s částkou 1 000 000 Kč a vygeneruje za rok 50% zhodnocení, je to 500 000 Kč na roční život, což je takové minimum, aby člověk žil s rodinou v komfortní zóně. V kryptoměnách nedoporučuji vůbec zisky akumulovat kvůli vysoké volatilitě.

Mike byl vlastně prvním člověkem, kterému jsem svěřil část kapitálu na trading a zatím nevím o nikom dalším, komu bych na kryptoměnách peníze svěřil. U nás je výhodou, že výsledky u správy reportujeme ČNB, což nám dává obrovský punc důvěryhodnosti v to, co dennodenně děláme.

Děkuji za rozhovor.

Disclaimer: Ing. Jan Čuraj píše pro Kryptonovinky analýzy Bitcoinu, občasně se vyjádří i k altcoinům. V článku byly použity affiliate linky. Do kryptoměn nikdy neinvestujte více, než si můžete dovolit ztratit.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Populárne