Connect with us

Kryptoměny

Ruská centrální banka chce mít CBDC dříve, než budou prezidentské volby

Zveřejněno

Rusko
Zdroj: Pixabay.com

Ruská centrální banka pokračuje ve vývoji národní CBDC – tedy digitální programovatelné podoby ruského rublu.

Podle nejnovějších informací z Moskvy je Bank of Russia na dobré cestě k tomu, aby byla v úvodu roku 2024 schopna připojit ruské komerční banky k produktu ruského CBDC. Pro zemi by to byl důležitý krok před prezidentskými volbami v březnu 2024, které mají demonstrovat neutuchající podporu ruského režimu vůči Vladimíru Putinovi.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Centrální banka v nejnovějším oznámení uvedla, že do března 2024 předpokládá dokončení fáze testování transakcí se zákazníky a také transakcí mezi nimi samotnými. Už příští rok chce provést na omezeném počtu účastníků beta testování smart kontraktů založených na digitálních rublech.

Bank of Russia chce digitální rubl zapojovat do ruské ekonomiky postupně s vizí, že každý rok bude odemykat nové funkce. V rámci postupných kroků se tak stane digitální programovatelný rubl nástrojem pro platby mezi spotřebiteli, vládou a firmami.

,,Postupný proces zavádění digitálního rublu poskytne účastníkům trhu příležitost přizpůsobit se novým podmínkám,”uvedla ruská centrální banka, která rovněž informovala, že do roku 2025 plánuje zavést pro digitální rubl i offline režim či integraci nebankovních finančních zprostředkovatelů, finančních platforem a infrastruktury pro směnárny.

Do testování digitálního rublu se aktivně zapojují i ​​ruští bankovní giganti jako jsou SberBank, VTB či Tinkoff Bank.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.