Connect with us

Bitcoin

Ruská centrální banka udělila licenci Sberbank k obchodování s digitálními aktivy

Zveřejněno

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Ještě několik týdnů dozadu uvažovalo Rusko o plošném zákazu kryptoměn na svém území. Aktuální situace se však otočila o 180 stupňů a Rusko vidí momentálně v kryptoměnách svého silného spojence. Nejnověji vydala Ruská centrální banka licenci Sberbank pro výměnu a vydávání digitálních aktiv.

Sberbank dostala zelenou

Centrální banka Ruska dnes uvedla, že udělila Sberbank licenci na vydávání a výměnu digitálních aktiv. Tento krok přichází jen dva měsíce poté, co centrální banka vyzvala k úplnému zákazu používání, obchodování a těžby spojené s kryptoměnami. Čtvrteční prohlášení může však bance poskytnout další možnosti, protože se snaží zmírnit dopad západních sankcí.

Sberbank, největší ruská retailová banka, zveřejnila svůj odchod z evropských trhů s odvoláním na vliv sankcí namířených vůči Rusku a odliv kapitálu z evropských dceřiných společností. Tato banka byla přidána do registru CBR, což jí poskytuje pravomoc vydávat digitální finanční aktiva a vyměňovat si je na svých platformách.

Společnosti mohou využívat platformu Sberbank k vytváření vlastních digitálních aktiv, aby přilákaly tržní kapitál, nakupovaly digitální aktiva prostřednictvím systému věřitele nebo uskutečňovaly jiné transakce s digitálními aktivy, uvedla banka v prohlášení ve čtvrtek.

„S digitálními aktivy teprve začínáme,“ řekl Sergej Popov, ředitel sekce transakčních obchodů Sberbank.

Popov poukázal na to, že společnosti budou moci uskutečnit svou první transakci na jejich blockchainové platformě již za měsíc.

Tato opatření se dějí v souvislosti s nedávnými sankcemi. USA a Evropská unie totiž uvalily sankce i na Sberbank. Podle ministerstva financí USA kontroluje nejvyšší tržní podíl spořicích účtů v Rusku a je hlavním věřitelem země. Na londýnské burze cenných papírů klesly akcie jejích zahraničních depozitářů téměř o 100%, přičemž obchodování bylo pozastaveno a posledně uvedená cena byla 0,05 USD za kus.

Sberbank v lednu požádala ruskou centrální banku o licenci na vydávání vlastních digitálních peněz pro firemní klienty. Sberbank měla v úmyslu zpřístupnit digitální aktiva společnostem, s nimiž obchoduje. Generální ředitel Sberbank, German Gref, koncem roku 2020 naznačil, že banka spolupracuje s americkou nadnárodní investiční bankou JP Morgan na vybudování vlastní kryptoměny nazvané Sbercoin.

Zdroj:Bitcoinist

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.