Connect with us

Bitcoin

Rusko nevyužívá kryptoměny k obcházení sankcí, tvrdí ministryně financí USA

Zveřejněno

Rusi
Zdroj: Pixabay.com

Ministryně financí Spojených států amerických Janet Yellenová neeviduje žádné významné využívání kryptoměn k obcházení sankcí uvalených na Rusko po jeho vojenské invazi na Rusko.

Janet Yellenová včera zdůraznila během slyšení před Výborem sněmovny reprezentantů pro finanční služby, že její ministerstvo důkladně monitoruje kryptoměny s cílem vyhodnotit, zda mohou být nástrojem na obcházení sankcí vůči ruské federaci, ale naznačila, že k tomu nedochází.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Jsme si vědomi možnosti, že by kryptoměny mohly být použity jako nástroj k obcházení sankcí a pozorně je monitorujeme, abychom se ujistili, že se tak nestane. Řekla bych, že v této věci máme velkou autoritu, využíváme ji a budeme ji využívat.”

Yellenová Výbor zároveň informovala, že použít kryptoměny k obcházení sankcí je složité, protože blockchainy lze „sledovat“ a jsou podrobně monitorovány analytiky. ,,Kryptoburzy podléhají předpisům AML/CFT (proti praní špinavých peněz a financování terorismu), takže jsou součástí finančního systému. Zatím jsme nezaznamenali významné úniky prostřednictvím kryptoměn.“

https://twitter.com/cz_binance/status/1511924325837856777

Mezi iniciativy vedoucí k potlačení teoretické možnosti využití kryptoměn k obcházení sankcí patří i nové sankce, které USA zamířily na moskevskou kryptoburzu Garantex z nerespektování zmiňovaných AML/CFT pravidel a také na velký rusko-jazyčný darkweb Hydra, který je spojován s různými ransomware útoky.

Z vyjádření Janet Yellenové je zřejmé, že chápe základní principy fungování kryptoměn a také transparentnost Bitcoinu při jejich potenciálním využívání k trestné činnosti. To je ve výrazném kontrastu s prezentovanými vědomostmi Elizabeth Warrenové, zákonodárkyně, která možnost obcházení sankcí ruskou federací využívá ve prospěch své agendy, skrze kterou chce prosadit velmi přísné regulace a omezení pro decentralizovaná digitální aktiva.

Že Yellenová problematice kryptoměn opravdu rozumí naznačil v nedávném rozhovoru i CEO Microstrategy Michael Saylor, který si myslí, že Gary Gensler (šéf SEC) i Janet Yellenová jsou inteligentní a vzdělaní lidé, kteří si uvědomují, co kryptoměny nabízejí.

Yellenová v souvislosti s kryptoměnami zaujala nedávným rozhovorem pro CNBC, kde konstatovala, že je ohledně nich méně skeptická, než v minulosti.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.