Connect with us

Bitcoin

Rusko využívá kryptoměny k obcházení sankcí, tvrdí šéfka ECB. Čísla to vyvracejí

Zveřejněno

ukrajina
Zdroj: Unsplash.com

Šéfka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová během svého projevu na summitu Bank for International Settlements Innovation Summit uvedla, že Rusové k obcházení západních sankcí využívají kryptoměny.

Christine Lagardeová konkrétně konstatovala, že „objemy rublů mířících do stablecoinů a kryptoměn jsou v současnosti na možná nejvyšší úrovni, jakou jsme kdy viděli od roku 2021.“

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Šéfka ECB přitom neukázala v souvislosti se sankcemi přímo na ruskou vládu, ale spíše naznačila, že kryptoměny využívají při jejich obcházení zejména ruští jednotlivci a firmy. ,,Určitě se používají jako způsob, jak obejít sankce,“ prohlásila přesvědčeně a pokračovala:

,,Jsou kryptoměny hrozbou? Ano. Byly hrozbou v minulosti? Ano, protože když se podíváte na množství pochybných transakcí, které se uskutečňují, na množství plateb spojených s trestnou činností, tak tam často najdete zapojená kryptoaktiva.“

Čísla říkají něco úplně jiného

Prohlášení Lagardeové jsou však ve výrazném rozporu s daty odborníků. Analytická platforma Keiko upozorňuje, že objem obchodování rublu vůči USDT (největší stablecoin) klesl o 86% z maxima dosaženého 7. března (38 milionů dolarů) na méně než 5 milionů dolarů k 22. březnu. Z těchto údajů je zřejmé, že aktuální objemy obchodování vůči ruskému rublu jsou na velmi podobných hodnotách, jako byly před uvalením sankcí na Rusko.

Kromě toho jsou tyto objemy naprosto zanedbatelné s celkovými objemy obchodování kryptoměn, protože pouze denní objemy obchodování Bitcoinu se tradičně pohybují na škále od 20 do 40 miliard dolarů.

Podle bitcoinera Alexe Gladsteina, který je hlavním strategickým ředitelem Nadace pro lidská práva (Human Rights Foundation), by se vlády namísto tématu obcházení sankcí pomocí kryptoměn, která je absurdně zveličená, měly více soustředit na to, jak kryptoměny mohou pomoci respektive pomáhají Ukrajině .

,,Jak se dostanete ke svému ukrajinskému bankovnímu účtu v Polsku? Hodně štěstí,” uvedl řečnickou otázkou příklad problémů, které přináší tradiční fiatový svět. Při držení decentralizovaných kryptoměn na vlastních peněženkách s privátními klíči by měli Ukrajinci nepřetržitý přístup ke svým financím bez ohledu na to, kde se nacházejí. Tedy i poté, co narychlo utekli ze své země.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.