Connect with us

Bitcoin

Rusko zvažuje používání kryptoměn pro mezinárodní platby

Zveřejněno

Rusko
Zdroj: Pexels.com

Postoj Ruska směrem ke kryptoměnám se po vojenské invazi této země a následných západních sankcích vůči ní výrazně změnil. Vypadá to tak, že Kreml by mohl povolit i jejich používání pro mezinárodní platby.

Ruská federace podle informací portálu Cointelegraph, který se odkazuje na zprávy tiskové agentury Interfax a Reuters, zvažuje přijetí kryptoměn na mezinárodní platby.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ivan Čebeskov, který vede oddělení finanční politiky na ruském ministerstvu finance, měl k tomuto tématu uvést: ,,O myšlence používání digitálních měn v transakcích pro zúčtování se aktivně diskutuje.”

Ruské noviny Vedomosti následně doplnily, že ruské ministerstvo financí plánuje přidání návrhu o mezinárodních platbách zařadit do aktualizované verze zákona o kryptoměnách, která se v současnosti připravuje.

,,Zdá se, že podpora používání kryptoměn přichází ze všech segmentů vlády. Podle ministra obchodu Denisa Manturova chce Moskva co nejdříve legalizovat platby kryptoměnami. V dubnu ministerstvo financí podpořilo jejich legalizaci v návrhu zákona s názvem „o digitální měně,“ píše Cointelegraph.

Kromě toho to vypadá tak, že svůj postoj ke kryptoměnám začíná přehodnocovat i Ruská centrální banka, jejíž šéfka Elvira Nabiullina ještě nedávno požadovala, aby byly v Rusku zakázány. Nabiullina však nově přiznala, že jejich používání může být efektivní při snaze zmírnit dopad západních sankcí na ruskou ekonomiku.

Zahraniční odborníci na kryptoměny zatím nemají zcela jasno v tom, jak je chce Rusko použít k obcházení sankcí, přičemž několikrát upozornili, že trh s kryptoměnami není dostatečně likvidní na to, aby dokázal vykrýt ruské potřeby.

,,Neexistuje žádný důvod myslet si, že existence kryptoměn přesvědčí kohokoli, aby úmyslně porušil zákony o sankcích, riskoval pokuty či vězení,” doplnil známý právník Jake Chervinsky z Blockchain Association, čímž poukázal na skutečnost, že v konečném důsledku se Rusko ocitne i v případě kryptoměn ve stejné situaci, jako když chce na transakce využívat fiatové měny.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.