Connect with us

Bitcoin

Salvadorské dluhopisy krachují po oznámení Bitcoinových dluhopisů

Zveřejněno

Salvador město
Pixabay.com

Dolarové dluhopisy země v pondělí klesly na historické minimum. Mezitím Mezinárodní měnový fond (MMF) Salvadoru doporučil, aby se BTC nepoužíval jako zákonné platidlo. Varování přišlo jeden den poté, co salvadorský prezident Nayib Bukele oznámil svůj plán vybudovat „Bitcoin City“ poháněné sopkou a financované Bitcoinovými dluhopisy.

Salvadorský dluh pod tlakem

Salvadorské dluhopisy denominované v USD v pondělí klesly na 64,4 centů za americký dolar, což ze středoamerické země udělalo jednu z nejhorších zemí na trhu zahraničních dluhů, jak uvádí zpráva Bloombergu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Investoři se údajně obávají, že nejnovější iniciativa prezidenta Nayiba Bukeleho „Bitcoin City“ zaručeně naruší dlouhodobé úsilí Mezinárodního měnového fondu (MMF) o navázání vztahů se zemí.

Dluhopis denominovaný v USD je dluhopis vydaný mimo USA zahraniční společností nebo vládou, který je denominován v americkém dolaru, nikoli v místní měně.

Salvadorské dolarové dluhopisy, splatné v roce 2050, dosáhly vrcholu na $1,10 v dubnu 2021, nicméně podle údajů Bloombergu od té doby neustáéle klesají.

 

Salvador dluhopisy

Pád dolarových dluhopisů Salvadoru, zdroj: Bloomberg

 

V sobotu na konferenci v Salvadoru bylo oznámeno, že Bitcoinové město bude postaveno ve východní části země, přičemž počáteční financování projektu bude zajištěno vydáním dluhopisů krytých Bitcoinem ve výši $1 miliardy.

Podle Samsona Mowa, hlavního strategického ředitele Blockstreamu, se očekává, že navrhovaný 10letý Bitcoinový dluhopis bude vyplácet 6,5 % ročně s přidanou dividendou 50 % z veškerých Bitcoinových zisků Salvadoru, jakmile země vrátí svou původní investici. Dividendy budou vypláceny buď v USD nebo v Tetheru, největším stablecoinu na světě.

„Snažíme se to strukturovat tak, aby lidé mohli představenstvu prezentovat Bitcoinový dluhopis jako normální dluhopis, protože je to normální dluhopis. Akorát má v sobě velkou porci Bitcoinu,“ řekl Mow v pondělí v rozhovoru pro Bloomberg TV.

BTC adopce pokračuje navzdory kritice od MMF

Začátkem roku 2021, kdy Salvador zrovna schválil svůj historický Zákon o Bitcoinu, signalizující novou éru v zemi závislé na remitencích, měl MMF předvídatelnou reakci, když se postavil proti jeho plánům. Přesto, navzdory mnoha varováním před takzvanými riziky finančního systému s legalizovaným BTC, El Salvador svůj plán prosadil.

Zdá se však, že MMF je odhodlán tvrdošíjně se držet svých zastaralých obav z Bitcoinu. V pondělí rada vydala Závěrečné prohlášení o misi do Salvadoru 2021 podle Článku IV, v němž dále zdůrazňuje své představy o nebezpečí při legalizaci BTC. Mise podle Článku IV se uskutečňuje se záměrem konzultace s vládními představiteli členských zemí, které požádaly o využití zdrojů MMF.

Prohlášení uznává, že kryptoměny by mohly zefektivnit platební systémy. Zcela však přehlušuje výhody systému tím, že odmítá zachovat otevřenou mysl vůči nuancím tohoto odvětví. Namísto toho se MMF soustředil pouze na seznam zaběhnutých kritik.

„Vzhledem k vysoké cenové volatilitě Bitcoinu, jeho použití jako zákonného platidla s sebou nese značná rizika pro ochranu spotřebitele, finanční integritu a finanční stabilitu. Jeho použití také vede k fiskálním podmíněným závazkům. Kvůli těmto rizikům by Bitcoin neměl být používán jako legální platidlo. Štáb doporučuje zúžit oblast působnosti zákona o Bitcoinu a nabádá k posílení regulace a dohledu nad novým platebním ekosystémem.“

Prezident neúnavně prosazuje Bitcoin

Prohlášení přichází těsně po oznámení prezidenta El Salvadoru Nayiba Bukkeleho o kryptem financovaném a geotermálně poháněném „Bitcoin City“.

Minulý týden prezident oznámil své plány na nasměrování finančních prostředků z dluhopisů krytých kryptoměnami do rozvoje městečka s nulovou daní na úpatí sopky Conchagua, s komerčními a rezidenčními oblastmi, zábavními podniky, restauracemi, letištěm a dalším vybavením běžným pro moderní metropoli. Prezident Bukkele v komentáři k poslednímu prohlášení MMF na Twitteru uvedl:

„Ačkoli se v některých věcech, jako je přijetí Bitcoinu, zjevně neshodneme, analýza provedená o naší zemi je zajímavá.“

Zdroj: 1. cointelegraph.com, 2. coinpage.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.