Connect with us

Bitcoin

Schiff: Bitcoin opět selhal v testu, zda je bezpečným útočištěm

Zveřejněno

Peter Schiff
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Aktuální propad ceny bitcoinu potvrdil, že není bezpečným útočištěm v době finančních turbulencí. Uvedl to Peter Schiff, CEO Euro Pacific Capital, známý propagátor zlata a kritik bitcoinu.

,,Bitcoin opět selhal v testu bezpečného útočiště. Investoři se v pátek, kdy se zvýšilo obchodní napětí a zasáhlo globální akciové trhy, začali poohlížet po bezpečných měnových rájích. Japonský jen, švýcarský frank a zejména zlato se posunuly výše. Přesto se Bitcoin propadl o více než akcie !,“ upozornil a dodal: ,,Od minulého čtvrtka ztratil Bitcoin větší hodnotu než kterýkoli z hlavních indexů akciového trhu, zatímco zlato a stříbro stoupalo.“

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Schiff touto argumentací poukázal na nesprávnost často omílaného tvrzení, že Bitcoin je vedle zlata nejlepší investicí právě v období, kdy roste geopolitické napětí, ať už jde o protesty v Hong Kongu, obchodní válku mezi USA a Čínou či eskalující napětí na Středním východě.

Schiff byl v poslední době častokrát konfrontován kryptoměnovou komunitou. Anthony Pompliano z Morgan Creek Capital, jeden z nejznámějších propagátorů bitcoinu, nedávno neuspěl ve snaze Schiffa přesvědčit o plusech nejznámější digitální měny, přestože měl příležitost hovořit s ním na toto téma v živém vysílání.

zdroj: cointelegraph.com

Pokud se vám líbí naše články sledujte nás na Facebooku.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.