Connect with us

Bitcoin

Schiff přiznal podíl viny na ztrátě svých BTC. Přesto Bitcoin kritizuje

Zveřejněno

peter-schiff
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Známý propagátor investic do zlata a zároveň kritik Bitcoinu Peter Schiff na sebe upoutal v předchozích dnech kritikou Bitcoinu z důvodu, že ztratil přístup k BTC, které mu v minulosti věnoval Erik Vorhees (šlo o Bitcoin v hodnotě cca 1800 dolarů).

Jak jsme již psali v předchozích článcích, Schiff na Twitteru nejprve informoval o tom, že se mu „pokazila peněženka“, na níž měl své Bitcoiny a na základě toho konstatoval, že držení Bitcoinu bylo špatným nápadem. Pomocnou ruku mu následně nabízelo více členů kryptokomunity.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Kritika Bitcoinu jako takového však značnou část komunity především rozzlobila, protože ztráta přístupu k Bitcoinu není chyba technologie, ale jejich majitele. Samotný Schiff konečně přiznal, že byla vina na jeho straně:

,,Záhada kolem mých Bitcoinů je vyřešena. Spletl jsem si můj PIN s mým heslem. Když se moje aplikace aktualizovala, odhlásil jsem se. Snažil jsem se nalogovat zpět s použitím PIN kódu, což bylo jediné heslo, o němž jsem věděl, nebo jaké jsem používal. Zároveň jsem neměl kopii mého seedu. Čestná, ale velmi drahá chyba,“ napsal na Twitteru.

Názor na Bitcoin zřejmě nezměnil

Skutečnost, že Schiff přiznal svůj podíl na ztrátě Bitcoinů, jeho názor na technologii kryptoměn nemění. Po kritice na Twitteru, kdy mu bylo vyčítáno, že je asi posledním člověkem, který se může vyjadřovat k Bitcoinu, když ani nerozumí tomu, jak funguje jeho bezpečné držení, se už stihl vyjádřit:

,,Nejnákladnější věc na bitcoinu je to, že nejde o peníze. Neuspěje ani jako prostředek směny a ani jako držitel hodnoty. Tato epizoda ukázala, jak snadné je ztratit Bitcoin, pokud jste zmateni z toho, jak fungují peněženky. „

Má pravdu?

Od Schiffa je nesprávné v rámci různých relací a článků o investování kritizovat Bitcoin, pokud ani nechápe principu jeho fungování. Na druhou stranu je třeba přiznat, že bezpečné držení kryptoměn u sebe samých je i díky jeho příkladu stále poměrně komplikovaná věc pro běžné méně technicky zdatné uživatele.

Kryptoměny, pokud chceme, aby se jejich adopce rozrůstala, potřebují řešení, která nabídnou jejich bezpečné držení, aniž bychom se obávali, že je ztratíme z důvodu, že si špatně zapíšeme seed, nebo jej odložíme a zapomeneme kde, ukradnou nám ho, nebo se poškodí. Zatímco zkušeným investorům do kryptoměn to může přijít absurdní, pro starší generaci může jít o vážný problém. Šéf burzy Binance Changpeng Zhao proto tvrdí, že pro běžné lidi je lepší volbou držet kryptoměny na bezpečných burzách. Vitalik Buterin z Ethereum dříve zas volal po tom, aby se pracovalo na vývoji takových peněženek a řešení, které celý proces bezpečné úschovy kryptoměn (ve vlastním držení a nikoliv na burzách) zjednodušší.

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.