Connect with us

Bitcoin

SEC a CFTC chtějí vědět, zda hedgeové fondy investují do kryptoměn

Zveřejněno

USA
Zdroj: Unsplash.com

Dva významné americké regulační orgány SEC a CFTC, tedy Americká komise pro cenné papíry a burzu a Americká komise pro komoditní futures, chtějí vidět detailněji do investičních strategií hedgeových fondů ve spojení s kryptoměnami.

SEC a CFTC ve středečním společném oznámení uvedly, že chtějí upravit podmínky používání formuláře s názvem Form PR v tom smyslu, aby velké privátní a hedgeové fondy při vykazování svých expozic nově nezahrnovaly kryptoměnové investice do obecné kolonky “hotovost a jejich peněžní ekvivalenty” ale do kategorie k tomu přesně určené s názvem „vykazování strategií digitálních aktiv.“

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

https://twitter.com/SECGů/status/1557362088280047617

Komise tuto navrhovanou změnu odůvodnila faktem, že když byl zaváděn formulář Form PR v roce 2008, kryptoměny neexistovaly a jeho aktualizace se tak pouze přizpůsobí současným změněným okolnostem. Druhým důvodem má být pomoc Radě pro dohled nad finanční stabilitou, která díky novým údajům může získat lepší dohled nad finanční stabilitou a lépe posuzovat potenciální rizika ve spojení s kryptoměnami pro ekonomiku USA.

,,V desetiletí, odkdy SEC a CFTC společně přijaly formulář PR, regulační orgány získaly zásadní přehled o soukromých fondech. Od té doby však odvětví soukromých fondů vzrostlo v hrubé hodnotě aktiv téměř o 150 procent a rozvinulo se ve smyslu svých obchodních praktik. Pokud by byl tento návrh přijat, zlepšil by kvalitu informací,“ vysvětlil Gary Gensler, šéf SEC, který vícekrát naznačil, že právě jeho komise by měla být hlavním regulátorem kryptoměn a také poznamenal, že jedinou kryptoměnou, kterou považuje za komoditu (tedy měla by spadat pod dohled CFTC a ne SEC) je Bitcoin.

Podle průzkumu IBISWorld realizovaného v letošním roce existuje v USA přibližně 3 800 hedgeových fondů.

Analýza PricewaterhouseCoopers publikovaná v červnu odhaduje, že do kryptoměn investuje přibližně jedna třetina tradičních hedgeových fondů, přičemž většinou do nich neinvestují více než 1% jejich portfolia. Za hlavní důvod opatrnosti označují „regulační a daňovou nejistotu.“

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.