Connect with us

Bitcoin

SEC povolila další Bitcoin Futures ETF a opět podle zákona z roku 1933

Zveřejněno

Bitcoin
Zdroj: pexels.com

Americká komise pro cenné papíry a burzu (SEC) povolila další futures bitcoin ETF – tentokrát od společnosti Valkyrie a podle zákona o cenných papírech z roku 1933.

SEC poprvé povolila Bitcoin Futures ETF v loňském roce – nejprve firmě ProShares a následně i VanEck a Valkyrie. V těchto případech tak učinil na základě zákona o cenných papírech z roku 1940, což komise hájila tím, že tento zákon jim umožňuje lépe kontrolovat dané investiční fondy a tím pádem údajně i lépe chránit investory.

SEC vedle toho, co povolila tři Bitcoin Futures ETF podle zákona z roku 1940, také argumentoval, že žádanější spotové Bitcoin ETF by vyžadovalo schválení podle jiného zákona, který pochází ještě z roku 1933 a ten by prý nedával SEC tolik možnosti pro dohled nad těmito investicemi.

Situace se však změnila minulý měsíc, kdy SEC společnosti Teucrium odsouhlasila Bitcoin Futures ETF právě podle zákona z roku 1933. Nuže a nově schválené Bitcoin Futures ETF od společnosti Valykrie je stejně tak schváleno podle zákona z roku 1933.

Jinak řečeno jde o další argument ve prospěch žadatelů o spotové bitcoin ETF, že i tato překážka, která měla být dříve podle SEC problémem, již neexistuje.

Společnost Grayscale Investments již vícekrát avizovala, že pokud jí SEC neodsouhlasí její žádost o spotové Bitcoin ETF, ke kterému se musí vyjádřit nejpozději do 6. července, je ochotna celou věc posunout k soudu, jelikož podle jejích právníků neexistuje důvod, proč SEC stále odmítá spotové ETF, ale futures ETF povoluje a to dokonce už i podle zákona z roku 1933.

Spotové Bitcoin ETF je mezi investory v USA mimořádně žádané, ale komise ho ještě nikdy nepovolila. Z nedávného průzkumu Nasdaq vyplývá, že finanční poradci, kteří spravují dohromady 26 bilionů dolarů (cca 30násobek kapitalizace BTC), by do spotového Bitcoin ETF velmi rádi investovali, pokud by takové ETF na americkém trhu existovalo – uvedlo to až 72% respondentů.

Pravděpodobnost schválení spotového ETF je však v letošním roce stále nízká. Ze zmiňovaných respondentů tomu věří jen 38% dotázaných. Analytici Bloomberg Erik Balchunas a James Seyffart v březnu uvedli, že větší šance schválení spotového Bitcoinu ETF dávají až v roce 2023.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.