Connect with us

Kryptoměny

SEC svolává všechny krypto platformy: „Pojďte si s námi promluvit“

Zveřejněno

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Gary Gensler, předseda Americké komise pro cenné papíry a burzy, vyzval všechny krypto platformy aby s nimi spolupracovaly. Podle jeho vyjádření chce chránit investory v této oblasti.

Ochrana investorů

Gensler zdůraznil obavy, které vidí v souvislosti s nedostatečnou ochranou investorů na trhu s kryptoměnami. Gensler řekl:

„V současné době prostě nemáme dostatečnou ochranu investorů na trhu s kryptoměnami. Upřímně řečeno, v této době je to spíše jako divoký západ nebo starý svět, který existoval před přijetím zákonů o cenných papírech. Tato třída aktiv je v určitých případech plná krádeží, podvodů a zneužívání.“

Dále navrhl, aby platformy a projekty z oblasti kryptoměn přišly za SEC a popovídaly si s nimi. Mnoho platforem má ve své zprávě desítky nebo stovky tokenů. Dodal, že i když právní status každého tokenu závisí na jeho vlastních faktech a okolnostech, pravděpodobnost, že s 50, 100 nebo 1 000 tokeny nemá daná platforma žádné kryptoměny kategorizovány jako cenné papíry je malá. Pokud jsou na nějakých obchodních platformách cenné papíry, podle zákona se musí zaregistrovat u SEC v případě, že nesplňují podmínky pro výjimku.

Snaha regulovat stablecoiny

Gensler v minulosti naznačil regulaci stablecoinů. Nedávno před Výborem Evropského parlamentu pro hospodářské a měnové záležitosti 1. září, řekl:

V červenci proběhlo téměř tři čtvrtiny obchodování na všech obchodních platformách v párech vůči stablecoinům. Použití stablecoinů na těchto platformách tedy může usnadnit cestu těm, kteří se chtějí vyhnout mnoha cílům veřejné politiky spojeným s naším tradičním bankovním a finančním systémem: boj proti praní peněz, sankce a další.“

Kryptoměnový průmysl v USA začíná čelit rostoucí regulační kontrole. SEC nedávno varovala krypto směnárna Coinbase, největší burzu kryptoměn v USA podle objemů, ohledně jejich nového produktu Lend, o kterém agentura tvrdí, že se jedná o security. Pohrozila jim, že pokud tento produkt spustí, budou je žalovat. SEC údajně vyšetřuje i Uniswap Labs, vývojáře decentralizované burzy Uniswap.

Jsou regulace nezbytné?

Určité regulace by trhu s kryptoměnami by určitě prospěly. Je pravdou, že aktuální trh s kryptoměnami vypadá jako divoký západ, přičemž pro nováčka je velmi jednoduché naletět podvodu a nechat se okrást. Na druhou stranu, přílišná cenzura a omezení by kryptoměnám jen poškodila a zničila by jejich původní myšlenku. Bude zajímavé sledovat, zda se podaří nalézt rovnováhu mezi svobodou, bezpečností a regulacemi.

Přečtěte si zajímavé novinky

Transakční poplatky na síti ETH jsou obrovské – Jak fungují a kdy jsou nejnižší

První velký DeFihack na síti Avalanche – Hackeři ukradli miliony USD

Používáte Telegram? Dávejte si pozor na podvodníky – Poznáte je jednoduše

Chcete obchodovat, ale netroufáte si? Vyzkoušejte trading boty

Pokud si netroufáte obchodovat ručně, případně na to nemáte čas, řešením mohou být automatizovaní trading boti, kteří obchodují za vás podle vašich nastavení. Takoví roboti během tohoto roku vydělali každý měsíc desítky procent. Více informací, podrobný návod a statistiku naleznete níže v článku.

https://www.kryptonovinky.sk/navod-ako-pouzivat-trading-botov-nastavenie-statistika-ziskov-tipy-recenzie-a-rizika/

zdroj: Forkast

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Populárne