Connect with us

Bitcoin

SEC (zatím) nepovolila ani Bitcoin ETF od Grayscale. Důvod je stále stejný

Zveřejněno

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Americká komise pro cenné papíry a burzu (SEC) již podruhé odložila verdikt k žádosti o schválení spotových Bitcoinů ETF od společnosti Grayscale Investments. Tradičně uvedla, že povolení neudělila z obav týkajících se manipulace, likvidity a transparentnosti spotového obchodování Bitcoinu.

V pátečním odpoledním sdělení SEC k této věci vysvětlila, že má obavy z konverze Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), který je kryt více než 650 000 BTC, na spotové Bitcoiny ETF. Regulátor tvrdí, že není přesvědčen o zárukách Grayscale, podle kterých tato společnost garantuje ochranu před tržní manipulací ceny BTC.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

SEC navzdory obavám však žádost Grasyscale nezamítla, ale jen odložila finální verdikt na později. Zároveň veřejnost požádala, aby se k žádosti vyjádřila. Běžným Američanům poskytla 21 dní na to, aby se vyjádřili, zda má či nemá být tento investiční produkt povolen.

Jelikož firma Grayscale je největším institucionálním držitelem bitcoinů na světě, jejichž hodnota aktuálně představuje přes 36 miliard dolarů mnozí věřili, že právě tato žádost má šanci na schválení.

SEC však dosud žádné Bitcoiny ETF nepovolila, přičemž všechny dosavadní žádosti zamítla právě s odůvodněním, že nezaručují ochranu před manipulací ceny BTC na spotových trzích.

Společnost Grayscale nedávno odvážně naznačila, že pokud SEC její žádost definitivně zamítne, zvažuje i právní kroky. Nerozumí totiž důvodům, proč loni komise povolila dervirátové Bitcoiny ETF firmám ProShares, Valkyrie a VanEck, zatímco spotové ETF opakovaně odmítá.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.