Connect with us

Bitcoin

Šéf Cardano přirovnal dolar k OneCoinu. Kryptsektor je z plánů FEDu otřesen

Zveřejněno

Americké doláre
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptosektor s hrůzou zareagoval na zprávu, podle níž FED (americká centrální banka) získala mandát na tištění tolik nových peněz, kolik to jen bude potřeba, aby tím potlačil následky a rozsah finanční krize způsobené pandemií koronaviru.

Spoluzakladatel Ethereum a zakladatel kryptoměny Cardano Charles Hoskinson 23. března dokonce tweetnul status, v němž naznačil, že americký dolar se pomalu stává snad nejznámějším Ponziho schématem kryptosektoru OneCoinem.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Nevím, jestli se mi líbí tyto peníze (dolary). Z těchto slov získávám stejné vibrace jako z OneCoinu,“ uvedl ve“ tweetu „, ve kterém sdílel video popisující plány FEDu. Prezident Federálního rezervního systému Neel Kashkari v něm hovoří o „nekonečné částce hotovosti ve federální rezervě„.

,,Toto je ve skutečnosti to, co nám řekl Kongres, abychom dělali. Je to autorita, která nám řekla: tiskněte peníze a poskytujte likviditu do finančního systému,“ uvedl Kashkari.

Myšlenka, že americký Federální rezervní systém bude mít možnost tisknout nekonečné množství nových peněz, vyvolalo v Hoskinsonovi pocit podobnosti dolaru s OneCoinem. Ten získal od podvedených investorů nejméně 4 miliardy dolarů. Ti si neuvědomovali, že Onecoin ve skutečnosti nemá žádnou základní hodnotu.

K plánům FEDu se vyjádřil i Anthony Pompliano z Morgan Creek Digital, který uvedl: ,,Historie nám potvrzuje, že pro měny není tento způsob dlouhodobě udržitelný.“

,,Už jste někdy slyšeli o nabídce, o poptávce a o ceně? Co se stane s cenou, když máte nekonečné zásoby?,“ zeptal se na Twitteru řečnický šéf burzy Binance Changpeng Zhao.

Cena Bitcoinu reagovala na tyto novinky pozitivně. V době psaní článku je na hodnotě okolo 6600 dolarů, což je o 11 procent více, než před 24 hodinami.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.