Connect with us

Kryptoměny

Šéf Cardano tvrdí, že XRP není cenný papír, jenže …

Zveřejněno

XRP
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

K poslednímu dni roku 2020 bylo známých už minimálně 14 velkých burz a investičních platforem, které daly od kryptoměny XRP „ruce pryč“ když firmu Ripple, která za ní stojí, obvinila Americká komise pro cenné papíry a burzu (SEC) z prodeje neregistrovaných cenných papírů .

Nejnověji se tak rozhodla americká burza Binance.US, která je zámořskou, na americký trh regulačně přizpůsobenou, „pobočkou“ největší kryptoměnové burzy Binance. Kromě ní, pozastavení obchodování XRP (ne ukončit veřejnou obchodovatelnost akcií) v dohledné době oznámily i burzy Bittrex, Coinbase, Crypto.com, OKCoin, WIREX, Beaxy, Bitwise, Galaxy Digital, OSL, Swipe Wallet či Ziglu.

Společnost Ripple však tvrdí, že je v právu a následující měsíce ukáží, že žaloba ze strany SEC byla neoprávněná. ,,Veřejnost zatím zná tento příběh jen ze strany SEC. My naší odpověď předestřeme v průběhu několika dalších týdnů, abychom vyvrátili tyto neprokazatelné obvinění vůči Ripple,“ uvedla ve svém stanovisku.

S názorem, že XRP v současnosti není cenný papír a tedy, že žaloba ze strany SEC není založena na zcela přesných předpokladech, přišel zakladatel kryptoměny Cardano Charles Hoskinson. Avšak v žalobě vidí pro XRP přesto zjevná rizika. ,,Nemyslím si, že XRP je cenný papír. Myslím si, že ve své současné podobě, při současném využití a úrovni decentralizace, kterou tento ekosystém má, je to určitě pravda.“

Hoskinson však následně naznačil, že v minulosti v určitém okamžiku cenným papírem být mohla a to je problém. ,,Určitě existovalo určité chování (v minulosti) podobné cenným papírům a je pro mě záhadou, proč v době smart kontraktů by byla za distribuci tokenů odpovědná skutečná společnost. Teď mi to nedává smysl. Nemusíte to dělat, když máte existující funkční síť. Tato věc je proto problematická. Obzvláště když existuje podezření, že tato společnost, tyto finance utratila.“

Hoskinson tím poukazoval pravděpodobně na to, že Ripple mohla využít finance z prodeje tokenů XRP na vyplacení provizí pro její zakladatele. Brad Garlinghouse a Chris Larsen si podle SEC vysledovali 700 milionů dolarů.

My doplňujeme, že v žalobě se řeší i otázka případné manipulace ceny XRP ze strany firmy Ripple. Ta se údajně snažila ovlivnit kryptoměnové burzy, aby dělaly kroky podporující její růst.

zdroj: cryptoslate.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.