Connect with us

Bitcoin

Šéf CryptoQuant poukázal na silný býčí signál pro Ethereum

Zveřejněno

ethereum
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Cena Ethereum (ETH) se blíží poprvé v historii k hodnotě 2000 dolarů a data z analytických platforem naznačují, že by mohlo jít o běh s úspěšným koncem.

Pohled tradera

Ethereum dosáhlo včera nového historického maxima 1930 dolarů a tak ho v daném čase dělilo od zmiňovaného milníku opravdu jen málo. Populární tržní analytik Michael Van de Poppe k tomu dodal, že když ETH překoná tuto hranici, velmi snadno se může dostat až na úroveň 2200 USD. Naopak dokud Ethereum cenu 2000 USD nepřekoná, důležité bude podle něj sledovat silný support kolem úrovně 1820 dolarů.

Pokud by se scénář překonání 2000 dolarů nezdařil a praskl by i support na úrovni $ 1820, další důležitou praporkem by byla hodnota 1400 USD. Ta je podle něj pravděpodobná v případě, že dojde i k výraznější cenové korekci Bitcoinu, která s sebou může strhnout cely trh.

On chain data jsou bullish

Jiný druh analytického pohledu na Ethereum poskytl šéf platformy CryptoQuant Ki Young Ju, který se nastokrát specializuje na dění kolem burzy Coinbase. Ta je totiž ať už jde o Bitcoin nebo Ethereum významnou burzou, skrz kterou kupují kryptoměny velké americké instituce.

Ki Young Ju ve čtvrtek upozornil, že s koncem roku 2020 odešli z Coinbase tři velké transakce na soukromé peněženky v hodnotě téměř 200 000 ETH. ,,Spekulativně se domnívám, že by mohlo jít o mimoburzovní obchody, do nichž byly zapojeny instituce podobně jako v případě odliv Bitcoinů z Coinbase.“

Téma institucionálního zájmu o Ethereum je relativně nové. Začalo se o něm mluvit jen nedávno zejména poté, co začala výrazněji akumulovat ethery firma Grayscale (pouze v únoru koupila více než 47 000 ETH), která vedle toho zveřejnila studii „Valuing Ethereum“.

Ze strany Grayscale jde o strategii, která nápadně připomíná její obdobné kroky s Bitcoinem staršího data, kdy nejprve zveřejnila studii „Valuing Bitcoin“ a následně rozjela kolotoč, v rámci kterého začala s výrazným skupováním BTC (aktuálně jich má již přes 600 000).

Nárazové odlivy většího množství BTC z Coinbase naznačovaly v předešlých týdnech možnost, že přes tuto burzu kupovaly BTC velké instituce. Tomuto faktu nahrávala i vyšší prémiová cena BTC v porovnání s jinými burzami (např. Binance). V několika případech se to na ceně odrazilo už o několik dní později.

CEO CryptoQuant k tomu doplnil: ,,Historické maximum Ethereum v roce 2018 se odlišuje od roku 2018. Vidíme méně vkladů na burzy, vidíme více výběrů ze všech burz. Prodejní tlak je výrazně slabší než v roce 2018.“

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.