Connect with us

Bitcoin

Šéf SEC Gary Gensler opatrně naznačil, že Bitcoin je komodita. A co ostatní kryptoměny?

Zveřejněno

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Předseda americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC) Gary Gensler během středečního projevu před podvýborem amerického Kongresu věnoval nemalou pozornost kryptoměnám a kryptoměnovým burzám.

Gary Gensler, o kterém se spekuluje také jako o možném nástupci Janet Yellenové v pozici Ministra financí USA, naznačil, že mnohé kryptoměnové burzy jsou neregulované a to je podle něj třeba co nejdříve změnit. Potřebuje však k tomu i více financí.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Kryptoburzy by měly přijít a zaregistrovat se. Budeme pokračovat v přinášení a využívání toho, čím nás pověřil Kongres, a tedy v naší snaze prosazování kontroly,” odpověděl Gensler na komentář Steva Womacka z Arizony, který vyjádřil nespokojenost s prací SEC pokud jde o vytváření explicitního souboru regulací ke kryptoměnám. Womack následně použitím žargonu z amerického fotbalu doplnil: ,,Dříve, než rozhodčí hodí vlajku – tedy udělá donucovací akci – musí hráči znát pravidla.”

Gensler na to reagoval tvrzením, že SEC učinila již více než 80 vynucovacích opatření vůči různým platformám podnikajícím s kryptoměnami, přičemž shrnul, že jde o akce, které jsou v kompetenci SEC. ,,Myslím si, že pravidla jsou ve skutečnosti docela jasná. Pokud získáváte peníze od veřejnosti a veřejnost očekává zisk založený na úsilí tohoto sponzora, tak je to cenný papír.”

Problémem podle odbrníků na kryptoměny a právo v USA však je, že SEC dosud neobjasnila, které kryptoměny klasifikuje jako cenné papíry a které by mohly být vnímány spíše jako komodity. Gensler před kongresem naznačil, že za komoditu zřejmě vnímá jen jednu kryptoměnu, když opatrně konstatoval: „Bitcoin, možná je to komoditní token.“

Z tohoto vyjádření lze pochopit, že všechny ostatní kryptoměny vnímá jako cenné papíry a zároveň z toho vyplývá, že podle šéfa SEC by se mohl Bitcoin regulovat podle pravidel Americké komise pro komoditní futures (CFTC), zatímco ostatní kryptoměny by zůstaly pod kontrolou SEC.

Hodně v této věci může napovědět probíhající soud právě mezi SEC a společností Ripple. SEC v roce 2020 zažalovala Ripple, že v roce 2013 začala prodávat tokeny XRP jako neregistrované cenné papíry, ale Ripple se u soudu brání tvrdíce, že XRP nejsou cenné papíry. Ať už dá nakonec soudce za pravdu SEC nebo Ripple, může z tohoto verdiktu vzniknout silný precedens pro další potenciální spory týkající se toho, co je z pohledu amerického práva v případě kryptoměn cenný papír a co ne.

Gensler během svého projevu apeloval na Výbor pro rozpočtové prostředky, aby přehodnotil rozpočet pro SEC na rok 2023. Tvrdil, že k adekvátní regulaci kryptoměn potřebuje více zdrojů. ,,Přál bych si, abychom měli více peněz, abychom se mohli tomuto problému opravdu věnovat. Jsme v tomto směru poddimenzovaní.”

SEC přitom začátkem měsíce oznámila, že rozšiřuje svůj tým zaměřený na kryptoaktiva a kybernetická témata o 50 zaměstnanců. Gensler však přizvukuje, že pokud má SEC opravdu chránit americké spotřebitele před riziky spojenými s digitálními aktivy, další finanční prostředky jsou nezbytné.

Pomohl si při tom i tématem čerstvého „krachu“ stablecoinu UST spojeného s blockchainem Terra (LUNA): „Existoval jeden kryptokomplex, který se za poslední tři týdny dostal z 50 miliard dolarů na téměř čistou nulu. Jde o vysoce spekulativní a nestálá aktiva a dovolím si tvrdit, že veřejnost před nimi často není vůbec chráněna.“

Zdroj:decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.