Connect with us

Kryptoměny

Šéf SEC Gary Gensler vzkazuje Evropě, aby nepodcenila potenciál kryptoměn

Zveřejněno

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Šéf Americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC) Gary Gensler si na krátký čas odskočil do Evropy, aby před členy Evropského parlamentu upozornil na obrovský růst popularity kryptoměn, jejichž adopci už zřejmě nelze zastavit.

Gary Gensler zamířil do Bruselu, kde 1. září vystoupil se svým proslovem před Evropským hospodářským a měnovým výborem. Ve své řeči upozornil členy na obrovskou budoucnost kryptoměn, kterou již nelze ignorovat.

,,Myslím, že transformace, kterou právě zažíváme, by mohla být podobná té, kterou v 90. letech minulého století přinesl internet,“ zdůraznil vážnost situace.

Gensler vedle toho konstatoval, že trh s kryptoměnami, jejichž kapitalizace už přesáhla 2 biliony dolarů, se mezitím stal „globální třídou aktiv.“ ,,(Kryptoměny) nemají žádné hranice a překážky. Fungují 24 hodin, 7 dní v týdnu. „

Vystoupení šéfa SEC v Evropském parlamentu zřejmě mělo posílit tlak vedoucí k přijetí nových regulačních rámců pro kryptoměny v Evropě, protože USA v této věci vnímají Evropu jako svého nejbližšího přítele a spojence. Z dílny Evropské komise přitom jen nedávno přišel šokující návrh na zákaz anonymních kryptoměnových peněženek.

Európska únia chce zakázať anonymné kryptomenové peňaženky

Tématem byla i ekologie

Členové Evropského parlamentu zajímal i Genslerův názor v souvislosti s ekologií, protože v poslední době se hodně psalo a mluvilo o tom, jak těžba kryptoměn negativně ovlivňuje planetu. Šéf SEC k tomu uvedl, že toto téma bude horké směrem do budoucnosti zejména v souvislosti s Bitcoinem. Upozornil totiž, že po jeho boku vznikají Proof of Stake kryptoměny (Na PoS projde Ethereum a je na něm Cardano či Solana), u kterých se tento problém neobjevuje.

Rizika vidí zejména v defi, ale i stablecoinech

Velká rizika vidí Gensler zejména v sektoru tzv. decentralizovaného financování (defi), které vzniká na ramenou tzv. smartchainů typu Ethereum, Solana, či Binance Chain. Upozornil, že defi poskytují přístup k finančním službám milionům lidí, aniž by měli nějakého brokera, kterého je možné regulovat. To představuje velké riziko, protože trh s kryptoměnami je plný podvodníků. Navázal tím na své nedávné vyjádření o tom, že autoři defi projektů by se měli registrovat u SEC a aktivně pomoci k regulaci tohoto sektoru. Podle Genslera je totiž zřejmé, že drtivá většina defi projektů má své centrální body a tedy ve skutečnosti decentralizované nejsou. Tomuto tématu jsme se věnovali v tomto článku.

DeFi projekty sú vysoko centralizované a musia byť regulované, varuje Gensler

Jako další potenciální riziko vnímá i stablecoiny, čili kryptoměny, které jsou (respektive by měly být) kryté dolary, nebo jiným podkladovým aktivem. Poslanců Evropského parlamentu upozornil, že tento typ kryptoměn tvoří téměř tři čtvrtiny obchodování s digitálními aktivy a mnohdy pomáhá těm, kteří se snaží vyhnout „celé řadě cílů veřejné politiky“. I tato slova naznačují, že USA plánují v dohledné době zavedení přísných pravidel týkajících se trhu se stablecoinů, co patří mezi jasné požadavky Americké ministryně financí Janet Yellenové.

Další zajímavé články

Instituce láká Ethereum a Cardano, Bitcoin skončil opět v červeném

Cardano stojí už $ 3! Smart kontrakty klepou na dveře, Hoskinson sleduje Solanu

Twitter testuje Bitcoin Lightning Network technologii

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.