Connect with us

Bitcoin

Senát schválil Infrastructure Bill. Boj za lepší podmínky kryptoměn neskončil

Zveřejněno

Zákon
Pixabay.com

Americký senát včera schválil návrh „Zákona o infrastruktuře“ (Infrastructure Bill), který vzbudil velkou pozornost kryptoměnové komunity. Schválil ho ve znění, které by mohlo trhu s kryptoměnami v USA výrazně uškodit.

Za návrh Infrastructure Bill v původním znění bez dodatků, které se snažili prosadit kryptolobisti, hlasovalo 69 senátorů. Proti bylo třicet. Návrh se tak přesouvá do druhé komory amerického kongresu – Sněmovny reprezentantů, kde se mu budou věnovat během podzimu.

Zákon je pro kryptoměny komplikovaný kvůli nejasné definici slova „broker“. Do Sněmovny reprezentantů nakonec prošel ve znění, podle kterého by mohly mít povinnost shromažďovat osobní údaje o uživatelích nejen kryptoměnové burzy a směnárny, ale i těžaři kryptoměn (PoW), validátoři (PoS), provozovatelé uzlů, vývojáři či tvůrci hardwarových a softwarových peněženek. To však v praxi není ani jen možné, což znamená, že zákon v tomto znění by mohl přinutit tyto subjekty ukončit svou činnost v rámci USA.

Mnozí senátoři se v předešlých dnech snažili o prosazení pozměňovacího návrhu, který by brokera definoval jednoznačněji a zmiňované subjekty by z něj vyňal. Jejich úsilí vyústilo do dohody napříč celým politickým spektrem (dokonce i s podporou Ministerstva financí), ale hlasování ve prospěch pozměňovacího návrhu stopl senátor Richard Shelby, čímž celé úsilí zmařil.

Boj o lepší definici se neskončil

Boj za lepší definici brokera v zákonu o infrastruktuře se tak přesouvá do Sněmovny reprezentantů. Jejím členům již zaslal otevřený dopis Tom Emmer, kongresman Minnesoty. Upozorňuje v něm na problémovou definici a nutnost její úpravy.

Pozitivně na jeho úsilí reagoval i Jerry Brito z Coin Center, který patřil mezi lidi snažících se prosadit pozměňovací návrh ještě v senátu, když dodal: ,,Říkal jsem vám, že jsme ještě neskončili.“

Kuriózní vysvětlení senátora Shelbyho

Snad největší kuriozitou dne bylo vyjádření senátora Richard Shelbyho, který zablokoval zavedení pozměňovacího návrhu o kryptoměnách do zákona o infrastruktuře, protože neuspěl při protlačení vlastního dodatku, který se týkal navýšení rozpočtu na obranu o 50 miliard dolarů. Kritizovaný senátor, který je ve svém posledním funkčním období před odchodem do důchodu, na Twitteru vysvětlil:

,,Podporuji pozměňovací návrh senátora Toomeyho a vím o jeho důležitosti týkající se inovací a vytváření pracovních míst. Domnívám se však, že v porovnání s bezpečností našeho národa bledne – proto jsem vyzval ke hlasování o mém dodatku týkajícím se obranné infrastruktury. Je nešťastné, že demokraté zablokovali oba návrhy.“

Na jeho vyjádření reagovali i někteří představitelé kryptosektora. Charles Hoskinson, který je hlavní tváří kryptoměny Cardano, konstatoval: ,,Toto je něco, co nazývám prvotřídním kusem blbosti. Jménem všech, kteří dokáží používat mozek vám vzkazuji, že vidíme vaší lež. Odejděte do důchodu nebo dejte výpověď.“

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne