Connect with us

Kryptoměny

Solana (SOL) v Q2 2022 v počtu transakcí výrazně překonala Ethereum

Zveřejněno

Solana
Zdroj: Unsplash.com

Přestože kryptoměna Solana (SOL) utrpěla v předchozích měsících několik výpadků, čímž kleslo její všeobecné renomé, z pohledu transakcí ve druhém kvartálu výrazně překonávala nejznámější smartchain Ethereum (ETH).

Z analýzy, kterou publikovala společnost Nansen, vyplývá, že mezi dubnem a červnem 2022 stoupl počet denních transakcí na smartchainu Solana (SOL) až k 40 milionům ve srovnání s „jen“ 1 milionem transakcí na Ethereum.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Významný nárůst denních transakcí na Solaně byl evidován u denních non-vote transakcí a to navzdory tomu, že Solana byla cenově výrazně volatilnější, než Ethereum. Výrazný podíl na těchto transakcích měly zejména decentralizované burzy Mango Markets či Serum či decentralizovaná oracle síť Switchboard.

Při zohlednění i hlasovacích transakcí (vote-transactions) zaznamenala Solana dokonce rozsah přibližně 100 až 200 milionů transakcí denně, k čemuž přispěl prudký nárůst počtu aktivních peněženek na Solaně, kde v dubnu bylo „jen“ kolem 400 tisíc peněženek, ale ke konci května už rovný milion.

Prudký nárůst počtu transakcí na Solaně lze připsat zejména rostoucímu hypu kolem GameFi, DeFi a NFT, které zdomácněly na tomto chainu. Solana je totiž nadále sítí, která umožňuje expresně rychlé transakce za minimální poplatky.

Zajímavostí posledního období je rozhodnutí přechodu Helium, blockchainu Internet of Things (IoT) přejít právě na ramena Solany. Tuto změnu doporučili samotní vývojáři Helium, protože Solana jejich projektu poskytne efektivnější a škálovatelnější prostředí a odstraní řadu technických problémů, se kterými se dosud potýkali. Přechod Helium na Solanu ještě není schválen, ale pokud se tak stane, tokeny a datové kredity založené na Helium HNT, IOT a MOBILE by se kompletně přenesly na Solanu.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.