Connect with us

Bitcoin

Současný růst Bitcoinu se zdá být udržitelnější, než v roce 2017

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Cena Bitcoinu se přibližuje svým rekordním hodnotám z prosince 2017, ale několik analytiků se domnívá, že současný trend růstu je udržitelnější než ten, který jsme viděli koncem předchozího bullrunu.

Jak bylo zmíněno na našem webu již několikrát, zatím nelze přisuzovat růst ceny Bitcoinu drobným šílenství. Údaje z Google Trends totiž potvrzují, že do trhu přichází zatím jen minimum nových lidí – jednotlivců. A právě ti měli největší podíl na růstu ceny koncem roku 2017. I tentokrát se dá předpokládat, že retailové šílenství okolo Bitcoinu přijde až v závěru nového růstového cyklu, což však v konečném důsledku může znamenat, že malí investoři se opět spálí nejvíce, protože budou Bitcoin kupovat draze a před jeho předpokládanou korekcí.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ačkoliv analytici upozorňují, že ukazatele „strachu a chamtivosti“ (Fear and greed index) jsou v hodnotách velké chamtivosti, což může naznačovat cenovou korekci, myslí si, že další fundamenty hrají ve prospěch Bitcoinu. Důležitým faktem je aktuální Nenasycenost trhu, která souvisí s tím, že nabídka Bitcoinu na prodej se výrazně snížila. Jedním z důvodů je květnový halving, který snížil odměnu pro těžaře o polovinu. Dalším faktorem, který ovlivňuje sníženou nabídku Bitcoinu na prodej, je postupný odliv Bitcoinu z burz, což naznačuje, že mnoho investorů volí strategii dlouhodobého držení (hodlovat).

Jak upozornil Cointelegraph, míra bitcoinového financování futures je taktéž na neutrálních úrovních kolem 0,01%, což znamená, že trh není tak přehřátý jako byl před třemi lety. Tento trend by mohl také omezit negativní dopad na cenu a to zejména ve střednědobém horizontu.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.