Connect with us

Bitcoin

Současný růst ceny Bitcoinu pohánějí smart money, ne retail

Zveřejněno

Bitcoin peniaze
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Za současným růstem ceny Bitcoinu nehledejte kapitál, který do trhu nalili malí retailoví investoři. Konstatuje to článek portálu Cointelelgraph, který uvedl několik argumentů podtrhujících, že současný růstový cyklus je ovlivněn hlavně investicemi označovanými jako „smart money“.

Článek upozorňuje, že mezi závěrem roku 2017, kdy se Bitcoin vyšplhal ke svým historickým maximům 20 tisíc dolarů a současným růstem jeho hodnoty, jsou velké rozdíly. V onom období totiž analytické nástroje ukazovaly, že prudce stoupá zájem o Bitcoin mezi malými investory. Podtrhovaly to nejen data z Google Trends, ale například i čísla o prudkém růstu návštěvnosti největších kryptoměnových burz.

Na rozdíl od onoho období nyní data z Google Trends ukazují, že vyhledávání Bitcoinu se prakticky vůbec nemění a je hluboko pod úrovní z roku 2017. Analytik Willy Woo si proto myslí, že Bitcoin v posledních měsících kupovali především investoři, kteří přesně vědí, co dělají.

,,Kdo nakupoval při této rally? Jsou to smart money investice … Jednotlivci s vysokou čistou hodnotou. (Na grafu) Můžete vidět průměrnou hodnotu transakce mezi investory, která poskočila směrem nahoru. Děje se to i u OTC (mimoburzovní prodej). Bitcoin je stále v utajené fázi svého býčího trhu.“

Tento předpoklad potvrzují i ​​data analytické firmy Glassnode, která uvedla, že počet bitcoinových adres, na kterých je více než 100 BTC, dosáhl sedmiměsíční maximum 16 271. Pozitivem přitom není jen to, že velryby, které ovlivňují cenu bitcoinu, je akumulují stále více, ale také skutečnost, že přibývají nové velryby.

,,Nejlepší ze všeho je, že nevidíme pouze příliv smart money, ale i NOVÝCH smart money (do trhu přicházejí noví institucionální investoři, kteří v něm dříve nebyly – například firmy Square či Microsteategy, pozn. Red.), což je pro Bitcoin velmi býčí,“ doplnil Woo.

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.