Connect with us

Kryptoměny

Součástí Messiho platu mají být i kryptoměny. Jde o velký milník?

Zveřejněno

Lionel Messi
Pixabay.com

Nejslavnější fotbalista světa Lionel Messi poprvé v profesionální kariéře vyměnil dres, když ve věku 34 let po dlouhých 21 letech opustil španělský klub FC Barcelona, ​​který sužovaly finanční problémy, aby posílil francouzského giganta Paris St. Germain (PSG). Z pohledu kryptoměn je na této zprávě zajímavé, že část jeho výplaty mají zahrnovat fanouškovské tokeny PSG.

Lionel Messi se dohodl v Paříži na dvouleté smlouvě, která mu přinese roční plat 35 milionů dolarů plus bonusy za výkonnost a klubové úspěchy. Agentura Reuters k tomu však doplnila, že malá nespecifikovaná část tohoto kontraktu mu bude vyplacena ve formě fanouškovských tokenů PSG.

Argentinský fotbalový fenomén tuto zprávu sice oficiálně nepotvrdil, ale již tak vyvolala bouřlivou diskusi, jak se tato informace odrazí na budoucnosti fanouškovských tokenů. Jde o kryptoměny, které se obchodují podobně jako jiné digitální aktiva, ale jsou vydány pod oficiální hlavičkou sportovních klubů.

Využití fanouškovských tokenů

Fanouškovský token PSG vznikl v lednu 2020 ve spolupráci se společností Socisos, která se na vytváření takových tokenů specializuje a úzce na nich spolupracuje přímo se sportovními kluby. Vlastnictví tohoto tokenu umožňuje fanouškům hlasovat o některých týmových záležitostech. Například v případě PSG umožnil vlastníkům těchto tokenů rozhodnout o formě a vzhledu kapitánské pásky.

Očekává se, že rostoucí adopcí fanouškovských tokenů bude jejich význam a použití růst. Kluby je totiž mohou využít pro hlasování o budoucím designu dresů, o novém logu a určitě nelze vyloučit směrem do budoucna ani to, že jejich vlastnictvím získají určité benefity – například v případě, že se budou chtít dostat k těžko dostupným vstupenkám na důležitý zápas.

Spekulování na ceně podle klubových novinek?

Hodnota tokenu PSG v době, kdy se začalo spekulovat o příchodu Messiho, začala výrazně růst. Zatímco 3. srpna (ještě se nevědělo, že Messi opouští Barcelonu) se obchodoval za zhruba 22 dolarů, současná cena je 42 dolarů a v den oficiálního potvrzení příjezdu Messiho do pařížského „Parku princů“ byla až 57 dolarů.

Z uvedeného je zřejmé, že cenou tokenu pohnuly zprávy z reálného fotbalového dění, což naznačuje, že cenu podobných fanouškovských tokenů mohou v budoucnu vedle jejich rostoucí adopce ovlivňovat i výsledky klubů, a zprávy o nových hvězdných posilách.

Platofrma socios, která ve spolupráci s PSG přinesla tento fanouškovský token, stojí i za vznikem fanouškovských tokenů klubů Arsenal Londýn, FC Barcelona, ​​Juventus Turín, Atletico Madrid, Manchester City, AC Milán či AS Řím, přičemž další desítky klubů se přidají v dohledné době.

zdroj: decrypt.co, socios.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.