Connect with us

Bitcoin

Soud uzavřel kauzu s nebohým McAfeem za propagaci ICO. Jeho komplic dostal pokutu

Zveřejněno

Súd
Pixabay.com

Americká komise pro cenné papíry a burzu (SEC) uzavřela kauzu, do které byl zapojen dnes již nebohý John McAfee, který v předchozím býčím trhu kryptoměn vydělal nemalé peníze propagací různých dnes již prakticky neexistujících kryptoměn.

V žalobě SEC tvrdila, že John McAfee a jeho komplic Jimmy Gale Watson propagoval ICO investice skrze Twitter, aniž by investory upozornili, že za propagaci daných projektů byli placeni. Watson měl sehrát významnou roli tím, že pomáhal McAffemu vyjednat lukrativní propagační výhody s vydavateli těchto ICO.

Poznámka: ICO – Initial Coin Offering, je způsob financování začínajících kryptoměnových projektů, které vznikaly v daném období zejména na blockchainu kryptoměny Ethereum. V bullrunu 2016-2017 zažili velké šílenství a lidé do nich přelili stovky milionů dolarů, ale po splasknutí bubliny drtivá většina z těchto kryptoměn přišla prakticky o celou hodnotu.

Soudní spor, který začal 5. října 2020 se uzavřel minulý týden rozhodnutím Okresního soudu jižního okrsku v New Yorku, který rozhodl, že Watson je vinen z porušení zákona a uložil mu za to pokutu 375 934 dolarů. Kromě toho dostal zákaz spolupodílet se na vydávání, nákupu, nabídce nebo prodeji jakýchkoli dalších ICO. Ve vlastní režii však může nakupovat nebo prodávat cenné papíry pro osobní účely.

Vůči Johnu McAffeemu byly nakonec nároky SEC zamítnuty, což se očekávalo, jelikož Komise podala soudu oznámení o jeho úmrtí. Zakladatel známého antiviru McAfee , který však od roku 1994 již ve firmě se stejným názvem nepůsobil, spáchal v červnu 2021 v barcelonské věznici sebevraždu. Stalo se tak jen pár hodin poté, co španělský soud rozhodl, že ho vydá do USA, kde byl stíhán pro daňové úniky. McAfee, který chtěl svého času kandidovat i na prezidenta USA, tato obvinění dlouhodobě odmítal a tvrdil, že byla politicky motivována.

Zdroj: cointelegraph.com

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.