Connect with us

Bitcoin

[SOUHRN TÝDNE]: 10+ nejzajímavějších zpráv ze světa kryptoměn

Zveřejněno

Novinky Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V průběhu týdne vám přinášíme prostřednictvím samostatných článků a rychlého denního přehledu desítky zajímavých zpráv ze světa kryptoměn. Rozhodli jsme se, že jednou týdně, tedy v neděli, vám poskytneme souhrn toho nejpodstatnějšího.

Bitcoin

V úvodu týdne jsme se podívali na Weiss Ratings, tedy hodnocení kryptoměn od ratingové agentury, která začala před rokem a půl s udělováním ratingů pro kryptoměny jako vůbec první. Aktuálně je podle ní nejlepší kryptoměna na investici Bitcoin, který dostal nejlepší hodnocení. Po jeho boku jsou však další zajímavé altcoiny. Kritiku si vysloužil EOS za svou centralizovanost a pochvalu zase dostalo Cardano. Pokud byste chtěli vědět víc, otevřete si tento článek.

Rating kryptoměn: Kritizován EOS, pochváleno Cardano a první Bitcoin

Existuje více předních představitelů krypto průmyslu, který nevylučují růst ceny Bitcoinu k hodnotě milion dolarů. Tomuto tématu jsme se věnovali v tomto článku.

Přestože na trhu v posledních týdnech převládá optimismus, Tone Vays si myslí, že zatím neexistují žádné silné důkazy, které by ho přesvědčili, že medvědí trh už opravdu skončil. Poukázal zejména na to, že podle něj do trhu neproudí prakticky žádní noví hráči a současný růst je jen v režii těch, kteří byli i při bullrunu v roce 2017.

Opačný názor má Barry Silbert, CEO společnosti Digital Currency Group, který v rozhovoru pro Bloomberg vyjádřil přesvědčení, že medvědí trh je za námi. Rovněž poukázal na to, že v novém býčím trhu bude mnohem více cítit přítomnost institucionálních investorů.

Tuur Demester, zakládající partner společnosti Adaant Capital se domnívá, že mezi hlavní katalyzátory růstu ceny Bitcoinu patří obchodní válka mezi USA a Čínou. Mnozí čínští investoři totiž podle jeho názoru přelévají část svých juanů, které ztrácejí pro spor s USA na hodnotě, právě do BTC.

Altcoiny

Burza Binance tento týden zveřejnila dvě zásadní informace – plánuje spuštění své regulované americké verze Binance US a zároveň od 12.9. nebudou moci Američané obchodovat na její současné verzi Binance.com. Tato informace způsobila výrazný propad ceny kryptoměny Binance Coin (BNB) a také oslabila hodnotu několika dalších altcoinů. V nebezpečné pozici jsou zejména ty, které jsou pro americký trh obchodovatelné jen přes Binance. Jde až o 72 kryptoměn. Podrobnosti se dozvíte v tomto článku.

Faktor Binance: Američané ztratí přístup k 72 kryptoměnám. Je to tak zlé?

Top tématem tohoto týdne byla kryptoměna Facebooku (její název bude pravděpodobně Libra), která se dere i mezi hlavní zprávy mainstreamových médií. Zatím si nedovolíme ani jen spekulovat o tom, zda tato kryptoměna bude mít pozitivní nebo negativní dopad na celý trh, ale seznam investorů do tohoto coinu vypadá velmi zajímavě. Věnovali jsme se mu v tomto článku.

Neoficiální seznam investorů do kryptoměny Facebooku je pořádně velký

Mezi kryptoměny, do kterých se vkládají největší naděje, nepochybně patří Ethereum. Fundamenty druhé nejhodnotnější digitální měny vypadají v poslední době velmi dobře, ačkoliv cena ETH je stále pořádně vzdálená svému all-time-high 1448 dolarů. Pokud by vás zajímalo, jak se aktuálně daří Ethereum, psali jsme o tom zde.

Influenceři, kteří přejdou na sociální síť Voice postavenou na blockchainu EOS, si budou moci údajně pohádkově vydělat. Podle uniklé zprávy, jejímž autorem měl být Brendan Blumer (ředitel Block.one, která má na starosti vývoj EOS) by si ti nejlepší mohli přijít na 50 až 100 milionů dolarů. Tomuto tématu jsme se podrobněji věnovali zde.

Influenceři mohou na Voice (EOS) vydělat desítky milionů dolarů

Ostatní

  • Věci kolem Bakkt se konečně hýbou správným směrem. Společnost, za kterou stojí konglomerát Intercontinencal Exchange (ICE), oznámila, že spustí testovací provoz obchodování s Bitcoin futures vázanými na reálné Bitcoin. Ale pozor, Bakkt stále nemá povolení od CFTC. Více se dozvíte zde.
  • CryptoCompare vypracoval podrobnou studii o burzách s kryptoměnami. Ve více než 100 stránkové práci zveřejnil i seznam 10 nejdůvěryhodnějších burz současnosti. Psali jsme o tom v tomto článku.
  • Očekávaná debetní platební karta Coinbase Card pomalu expanduje napříč Evropou. Zatímco v dubnu byla dostupná jen obyvatelům Velké Británie, Coinbase tento týden oznámila, Že support dostane v dalších 6 zemích Evropské unie.
  • Justin Sun (Tron) se nakonec setká s Warrenem Buffettem v Silicon Valley. Oběd je naplánovaný na 26. července.
  • Zajímavě postupuje bitcoinový ​​projekt šéfa Twitteru Jacka Dorseyho. Takzvané Square Crypto získalo do svého týmu zvučnou posilu. Více se dozvíte zde.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.