Connect with us

Bitcoin

[SOUHRN TÝDNE]: 10+ nejzajímavějších zpráv ze světa kryptoměn

Zveřejněno

bitcoin-kavicka
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Nejen Bitcoin, ale i jiné krypotoměny mají za sebou rušný týden plný zajímavých zpráv. Přinášíme vám víkendový přehled TOP novinek uplynulých dní.

Bitcoin

Snad nejžhavějším tématem svátečního období byl zásah YouTube vůči YouTuberům, kteří publikovali na této sociální síti obsah týkající se Bitcoinu a jiných kryptoměn. Mnohý videa byla smazána a profily populárních krypto-influencerů pozastaveny. Psali jsme o tom zde.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Cenzura kryptoobsahu na YouTube byla nakonec zřejmě způsobena jen omylem. YouTube totiž začal po Vánocích a ostré kritice situaci řešit a nakonec byla většina odstraněného obsahu vrácena do původního stavu.

Pokud jde o Bitcoin, ten dosáhl v tomto roce několik rekordů týkající se zdraví jeho ekosystému. Jde o nárůst počtu transakcí, jejich hodnoty vyjádřené v dolarech i také míry hashrate. Více se dočtete zde.

Ekosystém Bitcoinu je zdravý. Potvrzují to 3 letošní rekordy

Altcoiny

Podívali jsme se na to, které kryptoměny dosáhly v roce 2019 nejvýraznějšího zhodnocení. Pokud vás zajímá 10 nejúspěšnějších kryptoměn tohoto roku z pohledu nárůstu jejich hodnoty za posledních 365 dní, najdete je zde.

Dva přední představitelé Ethereum se zřejmě zbavují části svých držených ETH. Vývojář Jeffrey Wilck přesunul přes 90 000 ETH na burzu Kraken. Jejich prodejem chce financovat vývoj své druhé společnosti. Vitalik Buterin zas údajně plánuje prodat ETH v hodnotě 25 milionů dolarů.Více se dozvíte zde.

Cena kryptoměny Cardano (ADA) klesla koncem prosince na letošní low. O tom, jaké jsou důvody tohoto poklesu a proč by se to mohlo v roce 2020 změnit, jsme psali zde.

Brad Garlinghouse ze společnosti Ripple, která stojí za kryptoměnou XRP, prohlásil, že rok 2019 byl pro Ripple nejúspěšnější v historii. Připomněl, že jejich technologie je využívána již ve více než 45 zemích světa a přímo ovlivňuje vyplácení peněz ve více než 70 státech. Ripple také dosáhl desetinásobného meziročního nárůstu transakcí a celkově má ​​uzavřené partnerství s více než 300 zákazníky po celém světě.

Měli byste vědět

  • Severoamerická asociace správců cenných papírů, známá pod zkratkou NASAA označila ve své zprávě pro příští rok kryptoměny za jednu z 5 největších hrozeb pro investory. Více se dozvíte zde.
  • Arizonský kongresman představil návrh zákona týkající se regulace kryptoměn v USA. Rozdělil je do tří kategorii. Tomuto důležitém tématu jsme se věnovali zde.

Pokud se vám líbí naše články zsledujte nás na Facebooku. 

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.