Connect with us

Bitcoin

[SOUHRN TÝDNE]: 10+ nejzajímavějších zpráv ze světa kryptoměn

Zveřejněno

Bitcoin mainstream
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Velmi zajímavý, ale z cenového pohledu katastrofální týden má za sebou Bitcoin, ale i ostatní kryptoměny. Přinášíme vám tradiční víkendový souhrn.

Bitcoin

Na začátku tohoto týdenního souhrnu je třeba upozornit, že cenu Bitcoinu zjevně ovlivňuje dění na ostatních trzích. Nevíme jak daleko to zajde s koronavirem a jak na to bude reagovat světová ekonomika, proto je logické očekávat, že volatilita na kryptoměnách, které jsou neuvěřitelně malým trhem, bude stále vysoká. Buďte proto opatrní a nepouštějte se do neuvážených obchodů.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Anthony Pompliano si myslí, že navzdory současným otřesům, které připisuje krizi likvidity, se budou mít zlato a Bitcoin brzy velmi dobře. Poukázal přitom na podobný průběh vývoje zlata během vypuknutí krize likvidity v roce 2008. Zlatu se následně začalo dařit a potvrdilo svou pověst „safe heaven“. Více se dozvíte zde.

Tone Vays, který je znám svými skeptičtějšími předpověďmi pro Bitcoin, se domnívá, že Bitcoin mohl pádem na cenu pod 3800 dolarů už najít své dno a je v konečné fázi kapitulace. Více se dočtete zde.

Zatímco v předchozích týdnech stoupal zájem o vyhledávání Bitcoinu v souvislosti se slovem „halving„, podle nových dat z Google Trends halving v tomto směru předběhlo hledání souvislosti mezi Bitcoin a „koronavirus„.

Kvůli obrovskmu propadu ceny Bitcoinu se hodně spekuluje o tom, co ho způsobilo. Dvě velmi pravděpodobné možnosti, které spolu mohly i souviset, jsme shrnuli zde.

Respektovaný trader s více než 40-letou zkušeností z burz Peter Brandt přiznal, že nevylučuje ani propad ceny Bitcoinu pod 1000 dolarů. Tento názor odvodil od pohledu na jeho současný graf. Brandt přitom ještě před vypuknutím krize koronaviru označoval hodnotu 5500 dolarů za minimum, kam by se mohl ještě teoreticky propadnout.

Po delší době se k Bitcoinu vyjádřil Edward Snowden, známý whistleblower, který odhalil tajné dokumenty s praktikami USA a Velké Británie v rámci svých tajných akcí v zahraničí. Snowden tvrdí, že propad ceny způsobilo hodně paniky pro málo důvodů a přiznal, že poprvé uvažoval nad tím, že koupí tento „dip“ (propad).

V úvodu týdne jsme se věnovali i tématu Bitcoin ETF. Během diskuse ve studiu CNBC padl názor, podle kterého se pravděpodobně dočkáme kryptoměn centrálních bank (CBDC) dříve, než schválení prvního ETF na nejznámější kryptoměnu.

Altcoiny

Současné otřesy na trzích nic nemění na pokračování prací na Cardano blockchainu. Čerstvé novinky přinesl lídr celého projektu Charles Hoskinson. Týkaly se aktualizací fáze Shelley, restartu Byron či projektu Hydra, který posune celý ekosystém na další level. Více se dočtete zde.

IOTA Foundation konečně uvedla zpět do provozu svůj Koordinátor, který slouží k ověřování a provádění transakcí na této platformě. Koordinátor byl vypnut po odhalení bezpečnostních mezer v peněžence Trinity Wallet, které byly využity k hacku MIOTA v hodnotě přibližně 2 milionů dolarů. IOTA Foundation nyní čelí velkým výzvám získat si zpět důvěru komunity a čím dříve spustí fázi Coordicide, tím se projekt zbaví centralizovaného Koordinátora a stane se decentralizovaný.

Měli byste vědět

  • V americkém kongresu měl být tento týden představen návrh zákona o kryptoměnách, který je dělí do tří hlavních kategorií. Schválení zákona o kryptoměnách by mohlo pomoci tomuto průmyslu, protože v současnosti je regulace digitálních aktiv velmi nejednoznačná. Tomuto tématu jsme se věnovali zde.
  • Podporovatel Bitcoinu Jack Dorsey zůstává v čele společnosti Twitteru. Dorseyho, který financuje i vývoj bitcoinových vylepšení, podpořili i Elon Musk či Vitalik Buterin z Ethereum.
  • Denní počet uživatelů decentralizovaného prohlížeče Brave převyšuje už 4 miliony a za měsíc ho použije alespoň 12 milionů lidí. Brave mezitím oznámil nové partnerství, v jehož rámci se budou dát použít BAT tokeny z Brave Rewards v rámci služeb předních společností. Více se dočtete zde.
  • Tvůrce velmi úspěšné facebookové hry FarmVille Eric Shiermeyer vidí budoucnost her v blockchain prostoru. Věří, že lidé přejdou k hrám postavených na této technologii, protože budou chtít opravdu reálně vlastnit to, co si v rámci hry koupili. Z tohoto důvodu zakládá firmu Blockchain Game Partner, v jejímž rámci podpoří vývoj takových her.
  • Kryptoměny v Indii mají stále problém. Vypadá to tak, že Centrální banka se odvolá vůči verdiktu Nejvyššího soudu, který zrušil její nařízení komerčním bankám o zákazu poskytování služeb firmám zabývajícím se kryptoměnami. Více info zde.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.