Connect with us

Bitcoin

[SOUHRN TÝDNE]: 10+ nejzajímavějších zpráv ze světa kryptoměn

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Zatímco cena Bitcoinu navzdory špatným zprávám ze světa mírně posiluje, objevilo se několik pozitivních i méně pozitivních zpráv ze světa kryptoměn. Přinášíme vám víkendový souhrn.

Bitcoin

Bitcoin má za sebou poměrně zdařilý týden pokud jde o růst jeho ceny. To samozřejmě není zárukou dalšího růstu a ve hře je i výrazný propad, ale VIP klienti burzy Kraken si myslí, že má již letos namířeno k historicky nejvyšším hodnotám. Více o exkluzivním průzkumu Krakenu, kterého se zúčastnilo 400 předních klientů s množstvím držených BTC, se dočtete zde.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Podle společnosti Glassnode, která sleduje dění na blockchainu Bitcoinu, stoupá počet lidí, kteří vlastní alespoň jeden Bitcoin. Peněženek s takovou hodnotou je již více než 800 000. Podrobnosti se dočtete zde.

Je dost možné, že ani netušíte, kdo financuje vývoj Bitcoinu, protože tomuto tématu se média věnují dost okrajově. Pokud vás to zajímá, cosi jsme o tom psali v tomto článku, který byl postaven na průzkumu BitMEX Research.

Nepříliš dobře znějí čísla o tom, že počet bitcoinových transakcí začalo výrazně klesat. Nemusí jít ale o překvapení vzhledem k současné ekonomické situaci. Výrazně méně transakcí totiž eviduje například i společnost VISA. Je tedy možné, že lidé už prostě začali šetřit a chystají se na vážné dopady krize.

Respektovaný ekonom Jeffrey Tucker, který se v minulosti netajil svými sympatiemi k Bitcoinu, uvedl, že v úspěchu mu brání problémy se škálovatelností. Ne všichni s ním však souhlasili a více poukázali na to, že cena Bitcoinu se škálovatelností přímo nesouvisí. Více se dozvíte zde.

K Bitcoinu se vyjádřil i zakladatel Etheruem Vitalik Buterin, který uvedl, že Bitcoin nebyl vždy považován za digitální zlato, jak je tomu zejména v posledním období. Upozornil, že u Bitcoinu stál již v roce 2011 a dobře si pamatuje, jak se tehdy o něm mluvilo hlavně jako o peer-to-peer penězích na denní použití. Více se dočtete v tomto článku.

Binance Research analyzovala první kvartál roku 2020 a v rámci své studie uvedla, že Bitcoin sice koreloval s akciovými trhy, ale dopadl nakonec lépe, než oni. Analýza také tvrdí, že vysoký korelační koeficient bitcoinu s akciemi ve střednědobém a dlouhodobém horizontu nepředpokládá.

Altcoiny

Zajímavý názor na DeFi a jeho vliv na blockchain Ethereum vyjádřil Ganesh Swahi, který je spoluzakladatelem analytické firmy Covalent. Myslí si, že kombinace zvýšeného zájmu o DeFi s tím, že Ethereum nedostatečně škáluje, vede k tomu, že DeFi na Ethereum doslova kanibalisuje a tudíž škodí tradičním převodům ETH a transakcím ERC-20 tokenů.

Mining gigant Bitmain aktualizoval software miner Antimener E3, čímž zvýšil jeho životnost pro těžbu Ethereum odhadem až do října 2020. Původně se odhadovalo, že tento miner bude nedostatečný již v dubnu tohoto roku.

Možná jste postřehli poměrně výrazný trolling vůči kryptoměně Cardano tvrdící, že jde o podvod. Přestože do žaludku žádného blockchainu nevidíme dostatečně na to, abychom uměli to či ono tvrzení na sto procent vyvrátit, Jaromír Tesař z cardanians.io se tomuto tématu podrobně věnoval a jmenoval mnoho argumentů potvrzujících, že na Cardanu se reálně a usilovně pracuje. Více se dočtete zde.

Pokud jde o Cardano, to prošlo přes týden významným restartem Byron, čímž se aktualizovalo mnoho hlavních komponentů. Výsledkem aktualizace je mimo jiné zvýšení škálovatelnosti a možnost měnění a aktualizace modulů aniž byly ovlivněny ostatní.

Šéf TRONu (kryptoměny TRX) Justin Sun oznámil spuštění údajně přelomového projektu Djed a s ním současně minci JED. Okamžitě se však strhla na adresu projektu obrovská kritika, protože svými vlastnostmi připomíná MakerDAO (= Djed) a jeho minci DAI (= JED). Mimochodem tento čínský podnikatel byl za plagiátora považován i při představením kryptoměny TRX v roce 2017. Její whitepaper totiž zjevně výrazně čerpal z jiných projektů.

Měli byste vědět

  • Francouzská centrální banka chce posunout testování digitálního eura na nový level a vyzývá potenciální účastníky (firmy), aby předložili své žádosti o zapojení do testování
  • Burza Binance je údajně velmi blízko tomu, aby koupila portál CoinMarketCap, tedy nejnavštěvovanější stránku s cenami kryptoměn. Více se dozvíte zde!

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.