Connect with us

Bitcoin

[SOUHRN TÝDNE]: 10+ nejzajímavějších zpráv ze světa kryptoměn

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Další, na zprávy ze světa kryptoměn, bohatý týden je za námi. Nejvíce se týkal tradičně Bitcoinu. Přečtěte si náš přehled týdne.

Bitcoin

Hashrate bitcoinu, tedy celková výpočetní síla vynaložená na vytěžení nového bloku, začala tento týden po prudkém propadu Hashrate v období kolem 22. března opět výrazněji růst, což naznačuje, že mnoho minerů před blížícím se halvingem stále důvěřuje jeho pozitivnímu efektu na cenu BTC. Od rekordních hodnot zaznamenaných v úvodu března 2020 je však současný hashrate stále výrazně vzdálen.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Autor besteselleru „Bohatý táta, chudý táta“ Robert Kyiosaki doporučuje mladým lidem, aby investici do bitcoinu vnímali jako své šetření na důchod. Více jsme se tématu věnovali zde.

Počet bitcoinových velryb, za které jsou označování držitelé peněženek s hodnotou alespoň 1000 BTC, podle dat analytické společnosti Glassnode stoupl na dvouleté maximum. Naznačovat to může, že nové velryby předpokládají s blížícím se halvingem Bitcoinu nárůst hodnoty této kryptoměny. Více se dočtete zde.

Spoluzakladatel Ethereum a lídr Cardano (ADA) Charles Hoskinson nastínil, že pokud by měl za úkol najít zakladatele kryptoměny Bitcoin známého pod pseudonymem Satoshi Nakamoto, použil by na to stylometrii. Více se dočtete zde.

Bitcoinový veterán Bobby Lee si myslí, že Bitcoin má stále potenciál prudkého růstu ceny. Jak silný fundament stále vnímá i blížící se halving, ačkoli mnozí jiní začínají být v souvislosti s pandemií koronaviru ohledně pozitivního efektu halvingu méně optimističtí. více zde.

Optimistou je nadále i miliardář Tim Draper, který věří, že Bitcoin se stane stále populárnější díky skeptické náladě lidí v souvislosti se snahou vlád zachránit ekonomické důsledky současné pandemie.

Lídr Ethereum Vitalik Buterin vybral dvě historicky nejhorší cenové předpovědi pro Bitcoin. Jedna patří Johnu McAfee a druhá ekonomovi Nourielovi Roubinimu. Podrobnosti zde.

Arthur Hayes stojící v čele přední burzy BitMEX upozorňuje, že cena Bitcoinu by mohla v důsledku ekonomické krize klesnout až k ceně 3000 dolarů. Očekává totiž další propady na akciových trzích, které se dotknou i BTC. Více se dozvíte zde.

Pravděpodobně jste již narazili na tvrzení, že cenu Bitcoinu výrazně manipulují Bitcoin futures kontrakty. PlanB, který je autorem populárního stock-to-flow modelu, si myslí, že tomu tak není. Pokud chcete vědět více, otevřete si tento článek.

Známý propagátor Bitcoinu Anthony Pompliano z Morgan Creek Capital popsal své investiční portfolio, které je podle něj ideální volbou v období připrav na ekonomické dopady koronavirus.

Altcoiny

Waves spustil na své směnárně Waves.Exchange dva tokeny COVID-19 DOWN a COVID-19 UP, investicí do kterých si mohou zákazníci burzy vsadit, zda celkový počet nakažených koronaviru bude stoupat, nebo ne. Setkal se vedle toho s kritikou, že téma pandemie využívá na vlastní propagaci.

Cardano uzavřelo spolupráci s africkou blockchain aliancí Sanba. Cílem partnerství je pomoci adopci blockchain technologii v Jihoafrické republice.

Kryptoměny Bitcoin Cash a Bitcoin SV mají za sebou historicky první halvingy, tedy dělení odměn za vytěžení nového bloku o polovinu. Bitcoin Cash vznikl po hardforku Bitcoinu v květnu 2017. Bitcoin SV zas po halvingu Bitcoin Cash v roce 2018.

Měli byste vědět

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.