Connect with us

Bitcoin

[SOUHRN TÝDNE]: 10+ nejzajímavějších zpráv ze světa kryptoměn

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoin má za sebou další zajímavý týden a před blížícím se halvingem pěkně roste i jeho cena. Poslední dny však byly zajímavé i z pohledu altcoinů. Přinášíme vám tradiční víkendový souhrn TOP zpráv.

Bitcoin

Bitcoin se tento týden stal již nejvýkonnějším aktivem tohoto roku a pokračuje tedy ve svém trendu z prvního desetiletí 21. století. Více o tom, jak se mu podařilo dostat do čela tohoto pořadí, ačkoli v březnu zažil obrovský propad, se dočtete zde.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin se mezitím blíží i k tomu, že již brzy vytvoří nový rekord, pokud jde o jeho průměrnou roční cenu. Upozornila na to Yassine Elmandjra, o jejímž zjištění jsme informovali v tomto článku.

Podívali jsme se na údaje z Google Trends, na základě kterých můžeme konstatovat, že vyhledávání slova „halving“ dosáhlo 2 týdny před touto významnou událostí nového maxima. Dá se očekávat, že tento trend teprve začne vrcholit. Více jsme se tématu věnovali zde.

Kroky centrálních bank, které se budou snažit v následujícím období za každou cenu zachránit světovou ekonomiku, mohou pozitivně ovlivnit cenu Bitcoinu.

Fear and Greed Index naznačuje, že na trhu stále převládá mírně negativní nálada, což by mohlo naznačovat, že Bitcoin má stále prostor pro další růst. Prudký růst ceny Bitcoinu, jaký jsme viděli v tomto týdnu, však většinou vedl také k výrazné korekci ceny. Těmto dvěma věcem jsme se věnovali v tomto článku.

Velmi pozitivně to vidí s Bitcoinem Ross Ulbricht, vězněný zakladatel darkweb tržiště Silk Road, který tvrdí, že pro BTC je limitem „jen nebe“. Dokonce začal v souvislosti s ním spekulovat o šílené kapitalizaci 7 kvadrilionů dolarů. Více se dočtete zde.

Zatímco v souvislosti s Bitcoinem aktuálně převládá na trhu zvýšený optimismus, Mati Greenspan, který je zakladatelem Quantum Economics a předtím byl hlavním analytikem eToro, tvrdí, že korelace Bitcoinu s tradičním akciovým trhem nepůsobí vůbec dobře. Více se dozvíte zde.

Velmi kriticky na adresu společnosti Chainalysis, která je častým zdrojem citací různých blockchain údajů, se vyjádřil respektovaný Andreas Antonopoulos. Řekl, že tato firma mimořádně škodí anonymitě Bitcoinu a její práci přirovnal ke Zbrojárenskýméu průmyslu. Podrobnosti v tomto článku.

Altcoiny

Emin Gun Sirer, který ještě 5 let před vznikem Bitcoin whitepaperu vytvořil první technologii založenou na Proof of Work konceptu, přiznal, že souhlasí s BTC maximalisty v tom, že 95% stávajících kryptoměn nemá žádnou hodnotu a jsou jednoduše podvody. Vedle toho však upozorňuje, že Bitcoin maximalista zdaleka není. Podrobnosti se dozvíte zde.

Určitě jste postřehli, že burza Binance zveřejnila whitepaper svého „Smart chainu„, tedy druhého řetězce Binance chain, který podporuje smart kontrakty. Binance Smart Chain však okamžitě začal čelit kritice. Je jen další kopií kočky? Přečtěte si tento článek.

Poměrně výrazný nárůst hodnoty nejen vůči dolaru, ale i Bitcoinu, zaznamenala přes týden kryptoměna Cardano (ADA). O dvou hlavních fundamentálních důvodech, které tomu mohly přispět, jsme psali v tomto textu.

Vývojářský tým za kryptoměnou Libra od Facebooku naznačil, že mohl vyřešit efektivním způsobem problematiku tzv. Byzantské chyby, kterou vyřešil Bitcoin v podobě Proof of Work konceptu, který však vyžaduje vysoké náklady na spotřebu energie. Více jsme o tom psali zde.

Libra Association mezitím doplnil nový subjekt – startup Checkout.com, který se tak stal 24. členem této asociace. Mezitím se objevily zprávy, že Libra by mohla být uvedena na trh již ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku.

Bitcoin SV Association tvrdí, že Bitcoin SV je schopný konkurovat v škálovatelnosti transakcím společnosti VISA a vedle toho je jeho těžba výnosnější, než těžba Bitcoinu.

Alyze Samova, která je považována za špičkovou odbornici na stablecoiny, uvedla během Virtual Blockchain Weeku, že stablecoiny jsou klíčovým nástrojem, který pomůže k tomu, že globální společnosti jako Facebook začnou časem přijímat decentralizované kryptoměny. Více se dozvíte zde.

Známý trader Peter Brand se vysmál těm, kteří drží stablecoin USDT. Ty, kteří tak činí i přes noc, označil dokonce za blázny. Proč si to myslí, se dozvíte v tomto článku.

Měli byste vědět

  • Obchodování na burze Binance dosáhlo tento týden nového historického maxima, což může být před halvingem vnímané jako velmi pozitivní fundament.
  • Mineři Bitmainu S17 a T17 mají podle Samsona Mowa mnohem větší míru selhání, než jejich předchůdci. Zatímco starší modely selhávaly v 5 procentech případů, ty nové mají údajně až 30% kazivost.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.