Connect with us

Bitcoin

[SOUHRN TÝDNE]: 10+ nejzajímavějších zpráv ze světa kryptoměn

Zveřejněno

Bitcoin
Bitcoin

Nejvýznamnější fundament Bitcoinu halving, neboli zvyšování odměny těžařům, je těsně před námi. Krátce před ním vám přinášíme tradiční víkendový souhrn top zpráv ze světa kryptoměn.

Bitcoin

Hashrate Bitcoinu, tedy celková výpočetní síla vynaložená na těžbu bitcoinu, vytvářel krátce před velkým březnovým propadem své dosavadní maxima. Následně se prudce propadl, ale krátce před halvingem opět atakuje historická maxima, přičemž podle společnosti Glassnode je v průběhu tohoto týdne už i překonal. Rostoucí hashrate znamená, že těžaři stále důvěřují Bitcoinu a pravděpodobně chtějí maximalizovat své zisky před blížícím se dělením odměny za vytěžení nového bloku. Otázkou je, co nastane po halvingu. Hashrate by se mohl z krátkodobého hlediska výrazněji propadnout.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Portál Cointelegraph se ptal několika odborníků na to, jak blížící se halving ovlivní Bitcoin a jeho cenu. Podrobnosti se dočtete zde.

Miliardář Paul Tudor Jones se přiznal, že investoval do Bitcoinu. Vnímá ho jako aktivum, které může v období rostoucí inflace fiatových měn zastat významnou roli podobně jako ji sehrálo zlato v 70. letech minulého století. Několik analytiků na tuto zprávu reagovalo pozitivně a tvrdí, že Tudor nebude zdaleka posledním miliardářem, který najde v investici do Bitcoinu příležitost chránit se před inflací.

Údaje z Google Trends potvrzují, že o vyhledávání halvingu je mnohem větší zájem, než tomu bylo před 4 lety při halvingu v roce 2016. To jsou pozitivní zprávy směrem do budoucnosti. Více se dočtete zde.

Portál CryptoSlate jmenoval několik důvodů, které naznačují, že růst Bitcoinu v posledních týdnech je organický a může to naznačovat, že očekávaný propad ceny po halvingu nemusí být takový drastický, jak mnozí předpokládají.

John McCafee se po delším čase opět vyjádřil k tématu Satoshi Nakamoto a opět zopakoval, že ví, kdo to je. Údajně však jeho totožnost kvůli jeho bezpečnosti zveřejnit neplánuje, ale pokud by se chtěli novináři opravdu dozvědět, kdo stojí za vznikem Bitcoinu, má to být za pomoci stilometrie prý velmi jednoduché. Více se dočtete zde.

COO tokenizované realitní platformy Real David Hoffman tvrdí, že efekt halvingu a očekávaný příchod Ethereum 2.0 jsou dva silné fundamenty, které musí být spouštěčem nového kryptoměnového bullrunu. ,,Pokud toto není katalyzátorem býčího trhu, pak už nic není,“ konstatoval k těmto dvěma významným očekávaným okamžikům.

CEO společnosti Pantera Capital Dan Morehead uvedl v dopise, který adresoval investorům, že existuje více než 50- procentní šance, že Bitcoin čeká v následujícím cyklu výrazný nárůst hodnoty, který může vrcholit až při ceně okolo 500 tisíc amerických dolarů.

Mezi Bitcoinem a množstvím USDT tokenů na burzách prý existuje inverzní korelace. Naznačuje to výzkum společnosti Santiment. Podrobnosti se dozvíte zde.

Analytik Bloombergu Mike McGlone publikoval další článek na téma Bitcoinu, ve kterém poukázal na několik důvodů, které u něj podporují optimismus, pokud jde o růst ceny této kryptoměny.

Podle spoluzakladatele Decredu Jakea Yocoma-Piatta halving přinutí těžaře Bitcoinu, aby prodávali nově vytěžené Bitcoiny za přibližně dvojnásobek jeho současné hodnoty. Jinak by totiž nedokázali pokrýt své současné náklady.

Společnost Blockstream modernizovala svou satelitní síť, jejímž prostřednictvím zpřístupňuje Bitcoin a blockchain z vesmíru. Síť je 25-násobně rychlejší a uživatelé díky ní mohou synchronizovat celý svůj uzel bez připojení na web.

Altcoiny

Lídr Ethereum Vitalik Buterin poukázal na to, že Ethereum bude čelit v blízké budoucnosti velké výzvě, aby zastávalo jakousi roli mostu respektive lepidla mezi jednotlivými zeměmi v období deglobalizace. Více se dočtete zde.

Spoluzakladatel společnosti Ripple Jed McCaleb, který projekt kolem kryptoměny XRP už dávno opustil, ale stále má k dispozici miliardy těchto tokenů, pokračuje v jejich předávání. Jen za minulý měsíc měl prodat údajně více než 54 milionů z nich. Dokáže tím negativně ovlivňovat cenu třetí největší kryptoměny? Více se dozvíte zde.

Implementace MimbleWimble do Litecoinu dosáhla výrazného pokroku. Kryptoměně přinese větší anonymitu transakcí. Více se dočtete zde.

MakerDao governance odhlasovala, že Bitcoin v podobě wBTC tokenu (ERC20 token na Ethereum krytý BTC v poměru 1: 1) se stane čtvrtým typem kolaterálu, který se přidává do DeFi Ekosystému MakerDao. ,,WBTC pomůže přinést větší likviditu do Ethereum a systémů decentralizovaných financí a také do decentralizovaných burz,“ uvedla komunita držitelů tokenů MKR ve svém prohlášení.

Velký potenciál v herních tokenech vidí Brad Robertson z Polyientu. ,,Pokud jde o digitální měny, hry jsou nejlepším prostředím, kde lze využít tento nový fenomén. Přidáním blockchainu do her máte nyní prostředí, ve kterém si hráči mohou vytvářet a vydělávat přizpůsobené digitální tokeny v jedné hře a pak je přemístit na různé herní platformy, obchodovat s nimi nebo je prodávat podle svých představ.“

Měli byste vědět

  • Burza Binance prý čelí útokům ze strany konkurence. Tvrdí to šéf největší burzy Changpeng Zhao. Podrobnosti jsme shrnuli zde.
  • Bývalý prezident čínské centrální banky si myslí, že digitální juan může zcela nahradit hotovost
  • Elon Musk kritizoval tištění peněz „z ničeho“ jak to dělá americký FED, aby tím zachraňoval ekonomiku, ale vedle toho Bitcoin nezmínil

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.