Connect with us

Kryptoměny

[SOUHRN TÝDNE]: 10+ nejzajímavějších zpráv ze světa kryptoměn

Zveřejněno

Súhrn týždňa
Súhrn týždňa

V průběhu týdne vám přinášíme prostřednictvím samostatných článků a rychlého denního přehledu desítky zajímavých zpráv ze světa kryptoměn. Rozhodli jsme se, že jednou týdně, tedy v neděli, vám poskytneme souhrn toho nejpodstatnějšího.

Bitcoin & Trading

Bitcoin tento týden neudržel svůj parabolický růst a přišla očekávaná korekce (která se popravdě očekávala možná i dříve). Způsob, jakým byla dosažena však byl dost kontroverzní a zavání manipulací trhu. Pokud byste chtěli vědět víc, otevřete si tento článek.

Pokud jde o trend trhu, ten je stále bullish. Podle známého trejdra Willyho Wooa, jehož sleduje na Twitteru více než 95 tisíc lidí, chybí potvrzení toho, že jsme v býčím trhu, už jen jediné. Osobně je sám přesvědčen, že bullrun už na 99% začal. Více jsme o jeho názoru napsali zde.

Populární trejdr Willy Woo: Bullrun začal na 99%, chybí jediné potvrzení

Tento týden jsme se dozvěděli i to, že Americká komise pro cenné papíry a burzu (SEC) odložila rozhodnutí v případě žádosti Bitwise Asset Management o Bitcoin ETF. Byl to očekávaný verdikt, o kterém jsme napsali v tomto článku.

Překvapující však je, že SEC neučinila stejné rozhodnutí v případě žádosti od společnosti VanEck, která žádá o Bitcoin ETF ve spolupráci se SolidX a burzou CBOE. Překvapuje to i právníka Jakea Chervinského, který je respektovaným odborníkem na právo související s blockchainem. Toto téma a teorie o tom, co by to mohlo znamenat, jsme shrnuli zde.

Jake Chervinsky je překvapen, že SEC zatím neodložila žádost VanEck o Bitcoin ETF

Ethereum

Pokračujeme Ethereum a dvěma protichůdnými vyjádřeními v souvislosti s přechodem Ethereum na konsenzus Proof-of-Stake. Nejprve jsme vám přinesli článek o tom, jak šéf analytické společnosti Messara odmítl možnost, že se Ethereum podaří přejít na tento konsenzus dříve než v roce 2021, přičemž poukázal na to, že současný algoritmus PoW je léty ověřený a spolehlivý.

Joseph Lubin, který je spoluzakladatelem Ethereum a jedním z předních představitelů této kryptoměny, však krátce na to uvedl, že Ethereum bude do 2 let 1000krát škálovatelnější a „fáze zero“ týkající se přechodu na proof-of-Stake bude hotová už za necelé dva měsíce.

Zaujala nás i sázka, kterou definitivně během Consensu 2019 potvrdili Jimmy Song a výše zmíněný Joseph Lubin. Lubin se se známým podporovatelem Bitcoinu vsadil, že Ethereum do čtyř let bude úspěšným životaschopným projektem s více denně používanými decentralizovanými aplikacemi. Při současné hodnotě Ethereum a Bitcoinu jde o sázku v hodnotě přibližně 500 tisíc dolarů, ale za čtyři roky může jít o mnohem víc. Podrobnosti o sázce včetně jejích podmínek, které určí vítěze, se dočtete v tomto našem článku.

Sázka Song (Bitcoin) vs Lubin (Ethereum): Kdo bude mít za 4 roky pravdu?

Na závěr k Ethereum jedna pikantnost. Názor na druhou nejhodnotnější kryptoměnu vyjádřil kontroverzní John McAfee. Na Twitteru o ní napsal: ,,Mnozí se mě ptáte na Ethereum. Upřímně řečeno, dávám přednost jednoslabičným názvům a nemám rád hláskování Ethereum. Kromě toho mnozí z mých přátel, kteří drží Ethereum, se oblékají zvláštně. A samozřejmě Buterin nevypadá velmi důvěřivě. Ale neberte to jako investiční poradenství.“

Testování Bakkt již v červenci

V úterý jsme se dozvěděli potěšující zprávu, že Bakkt konečně začne s testováním obchodování Bitcoin Futures s reálnými Bitcoiny. Dlouho očekávaný produkt od společnosti, za kterou stojí konglomerát ICE, je tak konečně blízko ke svému oficiálnímu spuštění. Vzhledem k neustálému podezření související s manipulací ceny Bitcoinu a ostatních kryptoměn si trh doslova vyžaduje regulované prostředí, jaké má přinést Bakkt se souhlasem Americké komise pro komoditní futures (CFTC). Více se dočtete zde.

Tron

Minulý týden jsme vás informovali, že Tron (TRX) měl vážnou bezpečnostní chybu, která mohla způsobit kompletní destrukci fungování tohoto blockchainu. Ta byla naštěstí opravena, ale pochybnosti související s Tronem nepochybně narostly. Náladu investorům do TRX tento týden rozhodne nezvedl odchod Luciena Chena z pozice generálního technického ředitele. Vážný je hlavně důvod jeho rozhodnutí. Chen totiž tvrdí, že z Tronu se vytrácí decentralizace. Podrobnosti jsme shrnuli v tomto článku.

Expanze Coinbase

Největší světová směnárna s kryptoměnami Coinbase oznámila, že expanduje do dalších desítek zemí. Její zakladatel a CEO Brian Armstrong navíc prozradil, že v rámci produktu Coinbase Custody spravují institucím kryptoměny v hodnotě přes miliardu dolarů. Coinbase kromě toho zpřístupnila projekt Coinbase Earn, v jehož rámci rozdává kryptoměny v desítkách dolarů zdarma, i do ostatních zemí mimo USA. Získat tak nějaké to „krypto“ výměnou za to, že si prohlédnete krátké videa a absolvujete kvíz, můžete už i vy. Podrobnosti jsme shrnuli zde.

Mohlo by vás také zajímat

  • Společnost Microsoft chce vybudovat na Bitcoinu decentralizovanou identity síť. Umí si představit, že v budoucnu bude masově používanou službou, která nahradí současný způsob přístupu k aplikacím formou hesel a uživatelských jmen. Tomuto tématu jsme se více věnovali zde.
  • Společnost Samsung údajně uvažuje nad tím, že brzy začne podporovat kryptopeněženky a decentralizované aplikace i v levnějších modelech svých Smartphonů ze série Galaxy. Dočtete se o tom zde.
  • Ve Venezuele bude spuštěna aplikace, která umožní zaměnit venezuelský bolivar, který trpí rekordní inflací, za stablecoin RSR, který je vázán na americký dolar. Za společností Reserve, která přináší tento produkt, stojí kromě jiných investorů i směnárna Coinbase.
  • Horkým tématem je nadále příchod kryptoměny Facebooku. Generální ředitel Polychain Capital Olaf Carlson-Wee si myslí, že Facebook by mohl předat svůj blockchain do rukou komunity a zbavit se kontroly nad ním, což by mohlo být v konečném důsledku pro Facebook správné a výhodné řešení. Je tato myšlenka reálná? Zde si můžete přečíst náš článek.
  • Burza Bitfinex už 20. května zpřístupní na obchodování svůj nativní token LEO. V rámci jeho předprodeje Bitfinex (zdá se, že bez větších problémů) prodal tyto tokeny za 1 miliardu dolarů.
  • Podle informací agentury Reuters chystá 12 velkých bank společný blockchainový projekt a spekuluje se i o tom, že budou mít společný stablecoin. Více se dočtete zde.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.