Connect with us

Kryptoměny

Spamy na Twitteru – pomůže s jejich odstraněním kryptoměna Dogecoin (DOGE)?

Zveřejněno

Dogecoin
Zdroj: Pixabay.com

Přestože Elon Musk slibuje, že zbaví Twitter otravných a zároveň nebezpečných botů, kteří se snaží propagovat různé podvody včetně podvodů spojených s kryptoměnami, současná realita je taková, že tyto boti jsou zatím na Twitteru stále přítomny.

Upozornil na to i americký podnikatel Marc Andreessen z venture firmy specializující se na investice do různých kryptostartupů Andreesen Horowitz, který sdílel screenshot obrazovky, na kterém se nacházel účet vydávající se za jeho osobu propagující podvodnou „bezplatnou kryptoměnu”.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Jaký algoritmus by dokázal zachytit tento typ obsahu?,” zeptal se Andreessen své komunity, na což reagoval i samotný Elon Musk, který odpověděl stručně, ale jednoznačně: ,,Lidé.“

Odpověď budoucího majitele Twitteru však víceméně jen otevřela další diskusi na toto téma a nepřinesla konkrétní řešení problému. Ten však navrhl miliardář Mark Cuban stojící za klubem NBA Dallas Mavericks, který má s Elonem Muskem společnou zálibu v propagaci kryptoměny Dogecoin (DOGE).

Cuban si myslí, že právě Dogecoin by mohl tento problém vyřešit, pokud se na jeho druhou vrstvu přidá „Optimistic Rollup“.

Svůj návrh řešení postavil na tom, aby pro neomezené uveřejňování příspěvků na Twitteru musel každý uživatel složit jeden Dogecoin (cca 0,13 USD za minci v době psaní) jako jakousi záruku za pravost účtu. Pokud pak někdo zpochybní příspěvek takového uživatelé a komunita potvrdí, že jde o spam, 1 DOGE dostane ten, kdo jej nahlásil. Spamovací účet bude muset následně složit zálohu 100 DOGE jako záruku, aby mohl vytvářet další příspěvky. Pokud se však zpětně ukáže, že daný účet spamy ve skutečnosti nepropaguje, ti, kteří jej nahlásili, přijdou o své DOGE.

Jinými slovy tento systém by měl podle Cubana vytvořit jakýsi ekosystém, ve kterém budou existovat peněžité tresty za propagaci a šíření podvodného obsahu s tím, že jeho finanční jednotkou by byly mince kryptoměny DOGE.

 

Kritici tohoto řešení však upozornili, že Cubanův návrh nepočítá s tím, že podvodníci mohou být dobře financováni a jednoduše takové řešení „přebijí“. Shibetoshi Nakamoto, jeden z předních lidí Dogecoin komunity, však jeho návrh pochválil: ,,Líbí se mi to, líbí se mi to moc.“

Je velmi sporné, jak nakonec Elon Musk vyřeší problematiku spam botů. Boj proti nim však označil za jednu ze svých priorit během období, kdy řešil koupi společnosti Twitter. Tu nakonec podle všeho realizuje, jelikož minulý týden se s představenstvem společnosti dohodl na její koupi za 44 miliard dolarů. Celý obchod musí ještě letos odebrat akcionáři a regulátoři.

Komunita Dogecoin mezitím doufá, že Elon Musk po získání kontroly nad Twitterem podpoří adopci Dogecoinu, jehož je velkým fanouškem. Tesla, které je Elon Musk CEO, mezitím v kvartálních výsledcích potvrdila, že neprodala žádné bitcoiny a nadále je drží na své rozvaze. Dogecoin se naopak na rozvaze Tesly nenachází.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.