Connect with us

Kryptoměny

Spekulace o metaverse Meta a Microsoft vystřelily ceny Sandbox (SAND) a Decentraland (MANA)

Zveřejněno

metaverse
Zdroj: Unsplash.com

Ceny kryptoměn Sandbox (SAND) a Decentraland (MANA) za posledních sedm dní výrazně stouply. Podepsat se pod to mohlo oznámení týkající se metaverse, kterého se zúčastnili i bigtech giganti Meta (bývalý Facebook) a Microsoft.

The Sandbox (SAND) sice klesl za poslední den o 4,5%, ale z týdenního pohledu je v plusu až 43% a za poslední rok dokonce 562%. Decentraland (MANA) za poslední den klesl o 4,6%, ale za poslední týden je v plusu 16,5% a za rok 106%.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Obě kryptoměny patří mezi nejznámější v kategorii metaverse kryptoměn – jedná se o hry založené na Ethereum, ve kterých si mohou uživatelé kupovat virtuální pozemky, přičemž některé z nich mají hodnotu i miliony dolarů.

Jejich současný růst podpořily spekulace, podle kterých by se na tyto projekty mohli zaměřit bigtech giganti – ti totiž oznámili minulé úterý založení Metaverse Standards Forum, do kterého se zapojily Meta, Microsoft, Alibaba či Sony. Cílem této organizace je podporovat koordinaci a spolupráci mezi společnostmi, které se snaží etablovat v metaverse.

To, že tyto firmy zaostřují na metaverse však automaticky neznamená, že chtějí investovat přímo do her postavených na decentralizovaných hsmartchainech jako je Ethereum. Spoluzakladatel a COO Sandbox Sebastien Borget sám naznačil, že lidé by neměli vznik Metaverse Standards Forum spojovat se Sanbox nebo jinými kryptoměnami podobného typu.

https://twitter.com/borgetsebastien/status/1540815270427729921

Danny Greene, který je generálním ředitelem Meebits DAO, si také nemyslí, že tyto věci by se měly spojovat.

,,Na konci dne bojujeme za decentralizovanou budoucnost a toto jsou korporace, které zastupují akcionáře,“ konstatoval naznačující, že vnímání založení centralizované organizace bigtech giganty má jen málo společné s virtuálním světem, jaký chtějí vytvořit projekty podobné Sandbox či Decentraland. To však koneckonců nebrání tržním spekulantům zohlednit tuto zprávu i ve světě kryptoměn, přičemž cenové pohyby SAND a MANA v předchozích dnech jsou zdá se toho důkazem.

Zdroj:decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.