Connect with us

Bitcoin

Spotřeba energie při těžbě BTC klesla na nejnižší úroveň v roce 2022

Zveřejněno

ťažba ropy
Zdroj: Unsplash.com

Podle dat Cambridge Center for Alternative Finance klesla spotřeba energie při těžbě Bitcoinu v letošním roce na nejnižší hodnoty.

Celková spotřeba energie při těžbě BTC klesla z dosavadních historických maxim v důsledku poklesu zájmu o těžbu BTC a to hlavně pro prudký pokles ceny tohoto aktiva, jelikož pro některé těžaře nemusí být za současných tržních podmínek těžba již dále rentabilní.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Analýza Cambridge odhaduje, že aktuální spotřeba bitcoinu je na úrovni 10,65 gigawattů (GW), přičemž na svém vrcholu byla na úrovni 16,09 GW. Hashrate, který vyjadřuje celkovou výpočetní sílu vynaloženou na těžbu BTC, byl na maximu kolem 11. června na úrovni 231 EH/s, zatímco v současnosti je podle dat blockchain.com na úrovni 209 EH/s.

Přestože hashrate klesl od svých historických maxim, stále je vyšší, než byl v dubnu, kdy tyto úrovně představovaly tehdejší historické maximum. Pokud by však cena BTC pokračovala v oslabování je možné, že hashrate bude dále klesat, protože se mohou přidat další těžaři, kteří budou nuceni minimálně dočasně těžbu pozastavit.

Pokles ceny BTC má za důsledek nejen pokles hashrate, ale také prodeje bitcoinů, které tito těžaři vlastní. Podle analytika CryptoQuant Julia Morena aktuálně těžaři BTC procházejí „závěrečnou fází výprodeje bitcoinů“. ,,Naše data ukazují, že došlo ke kapitulaci těžařů, která v předchozích cyklech předcházela tržním dnům,“ naznačil, že současná situace by mohla znamenat, že dno BTC je blízko. ,,Pro těžaře nastal čas, kdy se musí rozhodnout, zda zůstanou, nebo odejdou,“ doplnil CEO CryptoQuant Ki Young Ju.

Tweet: Na grafu můžete vidět, jak v květnu prudce stoupl počet bitcoinů, které mířily z adres těžařů na burzy – jinak řečeno těžaři je zřejmě prodávali.

Pokud jde o téma spotřeby energie, doplňujeme, že ačkoli celková spotřeba energie vynaložená na těžbu bitcoinu je častokrát předmětem kritiky, podle nedávné studie kryprografa Michela Khazzaku tradiční bankovní systém spotřebuje asi 56krát více energie.

Zdroj: cointelegraph.com, cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.