Connect with us

Ethereum

Spuštění ETHPoW skončilo chaosem – cena kryptoměny klesla o cca 70%

Zveřejněno

fail
Zdroj: Unsplash.com

Několik hodin po úspěšném přechodu Ethereum na Proof of Stake konsensus (PoS) vznikla po avizovaném forku i kryptoměna Etheruem Proof of Work (ve zkratce ETHPoW), která nadále funguje na konsensu Proof of Work, takže je možné pokračovat v její těžbě.

Kryptoměna ETHPoW, která vznikla především za účelem, aby měli těžaři původního Ethereum nadále co těžit, a tedy mohli pokračovat v této výdělečné činnosti, se však rodila velmi těžko.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Vybrali nesprávný ID

Při jejím vzniku si ETHPoW totiž vybral řetězec ID, který se již používal, což vedlo k velkému chaosu a problémům uživatelů připojit se k této síti. ,,Chain ID, který byl vytvořen k usnadnění hard forku Ethereum Classic v roce 2016 sloužil jako jakýsi otisk prstu pro konkrétní síť, aby pomohl na blockchainu potvrdit jedinečnou identitu aktiv v řetězci. ID řetězce ETHPoW však už zřejmě používala testovací síť Bitcoin Cash,“ vysvětlil portál DeCrypt, který následně neznačil, že testování před hardforkem ETHPoW bylo pravděpodobně zanedbané, protože by tento problém mělo odhalit.

Celá situace je o to kurióznější, že možný konflikt ID řetězců byl hlavním tématem vydání ETHPoW již několik týdnů před touto událostí. ,,V kruzích začal kolovat strach, že v důsledku vytvoření ETHPoW se mohou stát uživatelé oběťmi takzvaných replay útoků, pokud ETHPoW nedokáže změnit řetězec své sítě z ID sítě Ethereum. Podvodníci by v podstatě mohli replikovat transakci ze sítě ETHPoW ve skutečné síti Ethereum, pokud by obě sítě měly stejné ID řetězce.“

Cena ETHPoW prudce klesla

Problém si uvědomoval i samotný tvůrce EThPow čínský těžař Chandler Guo, který vedl celou iniciativu ke vzniku této kryptoměny. O to je kurióznější a zvláštnější, že ETHPoW si nakonec opravdu vybralo ID, které bylo už použito u jiné sítě (Bitcoin Cash).

Cena kryptoměny ETHPoW se obchodovala po spuštění na úrovni kolem 60 dolarů, ale v době psaní článku stojí už jen necelých 14 dolarů, což představuje pokles o přibližně 70%.

Zdroj:decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.