Connect with us

Bitcoin

Square chce zpřístupnit těžbu Bitcoinu (opět) i běžným lidem

Zveřejněno

Ťažba Bitcoinu
Pixabay.com

Jack Dorsey, který se skrz své firmy Twitter a Square snaží urychlit adopci Bitcoinu (BTC), naznačil další zajímavou novinku. Jeho firma Square, která již mezitím vyvíjí hardwarovou peněženku pro bezpečnou úschovu BTC a na své rozvaze drží Bitcoin, chce posílit BTC ekosystém i snadnějším a otevřenějším přístupem k jeho těžbě.

CEO Square Jack Dorsey naznačil plány jeho firmy na Twitteru, kde uvedl: ,,Square zvažuje vybudovat systém pro těžbu bitcoinu založen na open source, který bude vhodný pro jednotlivce i firmy po celém světě. Pokud to uděláme, budeme postupovat v této věci podle modelu, který jsme použili u hardwarové peněženky: chceme stavět v otevřeném prostranství ve spolupráci s komunitou.“

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Dorseyho hlavním cílem je zpřístupnit těžbu Bitcoinu opět i běžným lidem, nebo malým firmám. V současnosti je totiž těžba BTC natolik finančně a energeticky náročná, že se do ní pouštějí už jen větší specializované firmy. Iniciativa Square má vést k tomu, že díky open source řešení a levnějšímu hardwaru (zmiňují se vlastní křemíkové čipy) se budou moci k těžbě BTC vrátit i „domácí těžaři“.

,,Těžba v současnosti není přístupná každému. Těžba Bitcoinu by měla být stejně jednoduchá jako zapojení zařízení do zdroje energie. Dnes není dostatek pobídek k tomu, aby jednotlivci překonali komplikace související s tím, aby se stali těžaři (BTC),“ poznamenal známý bitcoinový maximalista, který věří, že Square tento problém vyřeší.

Chce silnější a bezpečnější Bitcoin

Dorsey je přesvědčen, že pokud se začne Bitcoin těžit i u běžných lidí a nejen u velkých firem, síť bude ještě decentralizovanější a bezpečnější než je dnes. To povede k ještě cennějšímu, ale hlavně stabilnějšímu Bitcoinu vůči jakýmkoli možným atakům centrálních entit – tedy zejména vlád, třeba tak, jak to udělala Čína, když zakázala těžbu Bitcoinu a následně postavila kryptoměny mimo zákon.

Square na tento účel podobně jako v případě hardwarové peněženky pro Bitcoin vyčlenil expertní tým, který povede Jese Doroogusker, bývalý inženýr z Applu. Ten povede špičkové developery na začátku procesu „hloubkové technické analýzy potřebného na realizaci projektu.“

Další bitcoinové aktivity Square

Square v létě oznámila spuštění prací na open source hardwarové peněžence výhradně pro Bitcoin, která má být tak jednoduchá, aby přispěla k mainstreamové adopci držení BTC pomocí vlastních privátních klíčů. Na rozvaze má 8024 BTC, což z ní činí třetího největšího držitele BTC mezi veřejně obchodovanými společnostmi a Bitcoin zprostředkovává na koupi a prodej skrz svou populární aplikaci Cash App. Kromě toho také vyvíjí opensource decentralizovanou burzu pro Bitcoin.

Další společnost Jacka Dorseyho, sociální síť Twitter, zas pomáhá adopci Bitcoinu tím, že umožňuje lightning network transakce mezi uživateli. Služba zatím funguje pouze přes iOS zařízení, ale podpora pro Android by se měla stát skutečností již v nejbližší době.

zdroj: decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.