Connect with us

Bitcoin

Stablecoin nad Bitcoinem? Lightning Labs získala finance, aby toho dosáhla

Zveřejněno

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Bitcoinová softwarová firma Lightning Labs si zajistila ve druhém kole financování kapitál v hodnotě 70 milionů dolarů, který má využít pro další rozvoj Lightning Network technologie (LN) a její potenciální využití pro stablecoin nebo stablecoiny, které by fungovaly rychle, bezpečně a výhodně z pohledu transakčních poplatků přímo nad první vrstvou BTC.

Druhé kolo financování Lightning Labs (Serie B) vedla společnost Valor Equity Partners, ale spolupodíleli se na něm i Baillie Gifford, Golcdrest Capital či několik dalších „angel investorů“.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Nabyté finance mají být směrovány do nového protokolu s názvem Taro, který podle medializovaných zpráv umožní převod stablecoinů pomocí technologie Lightning Network přímo nad první bitcoinovou vrstvou. Lightning Labs však nebudou vydávat stablecoiny, ale jen vybudují infrastrukturu, která je umožní posílat přes síť.

Transakce stablecoinů na BTC pomocí LN jsou možné díky inovaci Taproot, která byla významným upgradem bitcoinového protokolu v listopadu 2021 a zavedla s sebou určité možnosti psaní smart kontraktů na BTC.

V Lightning Labs proto věří, že díky Taproot a Taro bude podpořena další adopce BTC, protože decentralizovaná a bezpečná bitcoinová síť bude schopna nebankovním subjektům v rozvojových zemích umožňovat posílat peníze pomocí stablecoinů expresně rychle a za minimální transakční poplatky.

Visa by měla mít obavy, tvrdí CEO Lightning Labs

Elizaberth Stark, generální ředitelka a spoluzakladatelka společnosti v rozhovoru pro Forbes uvedla: ,,Jde o skutečně významnou věc, protože zde existuje potenciál, aby všechny světové měny fungovaly přes Bitcoin přes Lightning Network. Kdybych byl Visa, bála bych se, protože existuje mnoho lidí, kteří mají mobilní telefony, ale teď nepotřebují využívat tradiční (bankovní) systém.“

Kombinace Lightning Network a stablecoinů může spojit dvě důležité součásti kryptoměn na nejbezpečnějším a nejdecentralizovanějším protokolu, tedy BTC. Lightning Network je řešení na druhé bitcoinové vrstvě, které umožňuje rychlé a expresní transakce bitcoinů za minimální poplatky, zatímco stablecoiny jsou nedílnou součástí kryptotrhu, neboť umožňují využívání stabilnějších cen fiatových měn jejich tokenizovanou formou.

Současný síťový kolaterál Lightning Network je 3693 BTC, což je zhruba 167 milionů dolarů. Podle dostupných statistik jde o nárůst o zhruba 5,8 % za poslední měsíc. Technologie je využívána například v El Salvadoru.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.