Connect with us

Kryptoměny

Stablecoiny mohou posílit roli amerického dolaru, CBDC pro něj riziko nepředstavují

Zveřejněno

dolar
Zdroj: Pixabay.com

Během panelové konference, kterou mezi 16. a 17. červnem organizoval Federální rezervní systém (FED) s názvem „O mezinárodních úkolech amerického dolaru“, z níž FED 5. června zveřejnil zápis, proběhla zajímavá diskuse i o tématu kryptoměn v čele s CBDC a stablecoiny.

„Panelisté“ zastupující experty na měnovou politiku dospěli k převážnému názoru, že digitální měna americké centrální banky (CBDC v režii FEDu) by drasticky nezměnila globální měnový systém a také se nedomnívají, že CBCD jiných zemí (například CBDC čínského juanu od čínské PBoC) by mohly výrazně ohrozit americký dolar. Naznačily však, že dolarové stablecoiny, čili kryptoměny, které kopírují hodnotu amerického dolaru, by mohly roli dolaru jako globální rezervní měny dokonce posílit.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Mezi řečníky panelové diskuse byli ředitelka iniciativy digitální měny na MIT Neha Narula, vedoucí výzkumu v Bank of International Settlements Hyun Song Shin, hlavní investiční stratég společnosti Bridgewater pro správu aktiv Rebecca Pattersonová a vedoucí výzkumu FX Research z banky HSBC Paul Mecklel.

Stablecoiny mohou pomoci posílit roli dolaru

Tato čtveřice se víceméně shodla na tom, že CBDC, které aktuálně vznikají, mají tendenci více se soustředit na vlastní domácí maloobchodní trh, a proto je není třeba považovat za hrozbu pro mezinárodní statut dolaru. FEDu také poznamenal, že množství a rozsah používání CBDCs na přeshraniční platby je značně omezené, což naznačuje, že pro dolar nepředstavují v současnosti žádnou hrozbu.

Rozvoj kryptoměn jako takových by však mohl ovlivnit mezinárodní úlohu dolaru, pokud dojde jejich přijetí institucionálními investory. Narážely tím zejména na stablecoiny ve střednědobém horizontu za předpokladu, že by „nové soubory služeb strukturovaných kolem těchto aktiv byly spojeny s dolarem “.

Z několika vyjádření z letošního roku je zřejmé, že USA chtějí stablecoiny spíše regulovat, než je zakazovat. Vyzvala k tomu například i Ministryně financí Janet Yellenová. Pokud by regulace vedly k tomu, že emitenti stablecoinů jako jsou USDT či USDC byly pod přísnějším dohledem (zejména pokud jde o způsob krytí těchto aktiv), mohlo by to podpořit jejich adopci a využití jako platidla. V konečném důsledku by však stále šlo jen o tokenizovanou verzi dolaru, který by si tak mohl upevnit svoji pozici hlavní rezervní měny.

Už jen krůček k BTC?

Širší adopce stablecoinů však může představovat pro fiatové měny (jako je i dolar) i jakousi pandorinu skříňku. Paolo Ardoino , CTO společnosti Tether, která stojí za největším stablecoinem USDT, se již několikrát nechal slyšet, že adopce USDT vytváří most přímo k bitcoinu. Vlastněním stablecoinu jako je USDT či USDC je to totiž už jen krůček k možné koupi decentralizovaného bitcoinu či jiné kryptoměny, která není pod kontrolou žádné centrální instituce, regulátora či vlády.

ZdroJ: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.