Connect with us

Kryptoměny

Stanou se fanouškovské tokeny novým hitem na trhu s kryptoměnami?

Zveřejněno

Futbal
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Výrazný růst hodnoty tokenů dvou slavných fotbalových klubů Paris St. Germain (PSG) a Juventusu Turín (JUVE) naznačil, že kryptoměnový sektor by mohl zažít další „hype“ právě ve fanouškovském sektoru.

Hodnota tokenů PSG a JUV stoupla v průběhu prvního dne po jejich zalistování na burze Binance o 80% až 160% (v momentě dosažení maximální ceny). Binance se tak vedle burzy Chiliz, která se ve spolupráci se Socios.com spolupodílela na jejich vytvoření, stala první velkou kryptoměnovou burzou, která umožňuje jejich koupi a prodej.

Jak vysvětluje Cointelegraph skrz aplikaci socios mohou uživatelé vlastnící tyto tokeny čerpat exkluzivní výhody z jejich držení. Ti, kteří drží token Juventusu Turín, mohou například využít token v rámci vstupenek na zápas, ale také v rámci různých hlasování o budoucím osudu klubu. ,,Držitelé tokenů JUV mohou prostřednictvím smart kontraktu hlasovat v různých fanouškovských anketách. Juventus je smlouvě zavázán jednat podle výsledků z těchto anket,” informuje emitent tokenů.

Tokeny tedy mohou mít v budoucnu opravdu reálné využití. Věrní fanoušci klubu totiž skrz ně mohou ovlivňovat důležitá rozhodnutí, nebo získat výhody například při předprodeji lístků.

Cointelegraph upozornil, že obrovský zájem o tokeny Juventusu a Paris St. Germain v první den obchodování jsou důkazem, že fanouškovské tokeny mohou zažít velký boom. 24hodinový objem jejich obchodování přesáhl 300 milionů dolarů.

,,Jde o klíčový okamžik, začátek nového trendu, v rámci kterého přední světové sportovní organizace budou mít svá digitální aktiva uvedená na největších globálních burzách, které generují viditelnost, likviditu a objem. Tento nový trend nabere na obrátkách. V následujících letech doplníme mnohem více partnerů ze sféry sportu i zábavy, kteří se stanou součástí digitální transformace,“ doplnil generální ředitel Chiliz a Socios.com Alexandre Dryefus.

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.