Connect with us

Bitcoin

Statistika, kterou se vyplatí vidět – jak se daří kryptoměnám podle jejich kategorie?

Zveřejněno

štatistika
Zdroj: Unsplash.com

Americká kryptoměnová burza Kraken zveřejnila publikaci, která informuje, jak se dařilo kryptoměnám z pohledu vývoje jejich cen za poslední rok podle jejich kategorií. Vyplývá z ní, že v plusu skončily jen dvě – nativní tokeny spojené s burzami a tokeny metaverse.

Kraken Intelligence rozdělil kryptoměny do osmi kategorií – první dvě patří dvěma největším kryptoměnám Bitcoinu a Ethereum, následují jiné kryptoměny stojící na Layer-1 řešeních (smartchain platformy, které chtějí rychle škálovat přímo na první vrstvě), DeFi tokeny, tokeny kryptosměnáren, metaverse tokeny, meme coiny a privátní kryptoměny.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Z následné analýzy vyplývá, že v plusu skončily jen dvě – tokeny směnárny, které jsou za poslední rok v plusu 6% – sem řadíme například Binance Coin, Huobi Coin či token burzy FTX a tokeny Metaverse, jejichž hodnota meziročně stoupla podle tabulky od Kraken Intelligence o téměř 400%.

Propagaci tématu metaverse pomohl Facebook

V případě obrovského nárůstu zájmu o metaverse tokeny sehrála svou nemalou roli společnost Meta Platforms, tedy bývalý Facebook, která prošla rebrandingem na Meta, když oznámila, že přechod na metaverse – tedy digitální virtuální svět – se stává pro následující dekádu novou hlavní prioritou této sociální. platformy, která vlastní kromě Facebooku také Instagram či WhatsApp.

Poselství od bývalého Facebooku následně přešlo i na další BigTech firmy, které začaly intenzivně sledovat sektor metaverse a samozřejmě neobešlo ani zájem o již budované decentralizované virtuální světy. Důkazem toho je růst hodnoty tokenu Decentraland (MANA) za poslední rok o 40% a v případě kryptoměn Sandbox (SAND), Axie Infinity Shards (AXS) a Stepn (GMT) až o 470%, 511% resp. 746%.

Nutno je však uvést, že ačkoli tato čísla vypadají na první pohled fantasticky, ani tyto kryptoměny se nevyhnuly po propadu kryptoměnových trhů výrazné korekci, jelikož za posledních 30 dní jsou v mínusu zhruba 42%. Jejich výrazné zisky za poslední rok v porovnání s ostatními kategoriemi jsou totiž zkresleny tím, že největší šílenství kolem nich začalo až ve druhé polovině roku 2021, zatímco u ostatních kryptoměn se ve druhém pololetí roku 2021 již začalo schylovat k hledání jejich dosavadních cenových historických maxim.

Z reportu také vyplývá, že pokud jde o stálost projektů tak Bitcoin a Ethereum se nadále jeví jako dlouhodobě nejbezpečnější kryptoaktiva v bearmarketu, čili medvědím trhu. Za poslední rok je BTC ve ztrátě jen 13%, zatímco ostatní kategorie, které se propadaly, ztrácely výrazně více.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.