Connect with us

Bitcoin

Stává se Bitcoin „Safe Heaven“? Náznaky tu jsou, ale pozor na přehánění

Zveřejněno

Bitcoin zlato
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Stále větší komunita fanoušků Bitcoinu se začíná přiklánět k názoru, že jeho hlavní náplní v budoucnu nebude sloužit jako transakční měna denního využití, ale spíše půjde o cenné aktivum podobné fyzickému zlatu. Tématu, zda se z Bitcoinu stává aktivum atraktivní pro investory v době geopolitické nejistoty (tzv. Safe heaven), se věnoval portál CryptoSlate.

Článek upozorňuje především na poslední cenové pohyby Bitcoinu po tom, jak Američané zavraždili velitele jednotek Kuds íránských revolučních gard Kasem Solejmáního. Vyplývá z nich, že Bitcoin se choval podobně (jeho hodnota rostla), než jiná cenná aktiva v čele se zlatem, což naznačuje, že se stává aktivem, do kterého investoři vkládají své naděje v dobách nejistoty.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Myslím, že Bitcoin  právě úspěšně zvládl svůj beta test, zda je v dobách hrozby války bezpečným přístavem. Byl to pro Bitcoin skutečně velký test,“ poznamenal na jeho cenový pohyb populární trader Willy Woo.

Podrobnější pohyby ceny Bitcoinu před a po útocích Američanů na Solejmáního, studovala analytická společnost Messara. Na grafu, který je přiložen níže, můžete vidět jak se chovala cena Bitcoinu ve čtyřech klíčových momentech předchozích dnů – (1) v době oznámení zavraždění Solejmáního, (2) v době, kdy Trump varoval na Twitteru, že Američané silou odpoví na každý odvetný útok Íránu (hrozil útokem na 52 různých cílů, včetně kulturních památek), (3) v době kdy Írán zaútočil na americké cíle a v čase, (4) kdy Trump vyzval ke zmírnění napětí. Z grafu vyplývá, že každá eskalace napětí (1,2,3) přispěla k růstu ceny Bitcoinu a zmírnění napětí (4) vedlo k jeho poklesu.

Faktem však je, že graf sleduje jen období několika dní a tedy s přesvědčením tvrdit, že Bitcoin je bezpečným přístavem v období geopolitického napětí by bylo mimořádně nezodpovědné.

Zároveň je třeba si uvědomit, že o Bitcoinu jako bezpečném přístavu mluví zejména lidé, kteří mají na samotný kryptoprostor silné vazby, ať už jde o speakery, analytiky nebo média píšící o kryptoměnách. Nemusí to přitom dělat s úmyslem manipulovat trhem. Prostě to tak cítí, protože jsou v dané problematice až příliš „namočení“.

Zatímco volatilita Bitcoinu výrazně neklesne a to se pravděpodobně nestane dříve, než bude jeho kapitalizace mnohonásobně větší, do té doby je těžko uvěřitelné, že budou do něj masověji investovat velké instituce, když se budou cítit ohroženy v důsledku hrozící války. Na to je Bitcoin ještě příliš mladý a velcí investoři příliš opatrní.

Zdroje: Kryptonovinky, cryptoslate.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.