Connect with us

Kryptoměny

Steem čeká hardfork „Hive“. Justin Sun se prý snažil o cenzuru

Zveřejněno

steem
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Špatná atmosféra mezi komunitou Steem a čínským podnikatelem, kterého můžeme už klidně označit za kryptomagnáta, Justinem Sunem, který se snažil získat si výrazný vliv i rámci této platformy, graduje.

Nejnovější kauzu vyvolala údajná cenzura videa, v jehož rámci kryptoinfluencerka Girl Gone Crypto popsala podrobnosti plánovaného hardforku s označením „Hive“, který má omezit možnosti vlivu Justina Suna na této platformě.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Video, které nemělo žádný kontroverzní obsah, totiž bylo ze stránky Steemit.com smazáno. ,,Udělala jsem skutečně neutrální video, ve kterém vysvětluji, co nastane po hardforku a co lidé mohou očekávat a tento můj příspěvek byl smazán ze Steemit.com. Je to skutečně ironické, protože problémy centralizace a cenzury jsou přesně důvodem, proč komunita Steem plánuje fork,“ uvedla.

Iniciativa k hardforku Hive vznikla na komunitní popud. Oznámen byl 18. března a jeho hlavním cílem je zamezit možnosti, že šéf Tronu Justin Sun kompletně ovládne celou síť.

Kauza začala poté, co Justin Sun koupil společnost Steemit Inc, největší firmu na Steem blockchainu, v rámci čehož získal zhruba 20% celkového počtu tokenů STEEM. Akvizice vyvolala obrovskou negativní reakci komunity, která nyní chce zabránit další mobilizaci Suna.

Suna původně podpořily i burzy Bianance a Huobi, které hlasovaly společně s Poloniex (další firma, kterou Justin Sun vlastní), aby svou hrubou silou prohlašovaly dalších operátory uzlů Steem blockchainu. Po velké kritice však Binance a Huobi později své hlasy stáhly ve prospěch komunity a přidaly se na podporu hardforku Hive.

Steampeak, který je druhým největším front-end rozhraním Steem uveřejnil anketu, v rámci níž se snažil zjistit, zda má hardfork podporu celé komunity. V rozhovoru pro Cointelegraph uvedl zástupce společnosti, že mezi přibližně 200 odpověďmi, které dosud obdrželi, je absolutní převaha těch, kteří podporují hardork Hive.

Scott Jarvis ze Steampeak však přiznává, že i po hardforku čeká komunitu hodně práce. ,,Po Hive budeme muset řešit některé problémy. Doufám, že je naši uživatelé podpoří, ale bude to hrbolatý začátek směřující k tomu, abychom dosáhli více decentralizované infrastruktury,“ uvedl.

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.