Connect with us

Kryptoměny

Student si dělal selfie fotky. Prodal je jako NFTčka za více než 1 milion dolarů

Zveřejněno

úsmev
Zdroj: Pixabay.com

Ve spojitosti s fenoménem NFT se objevilo již několik fascinujících příběhů o rychlém zbohatnutí chytrých tvůrců nezaměnitelných tokenů. Patří mezi ně i Sultan Gustav Al Ghozali.

Řeč je o 22-letém indonéském studentovi, který strávil předchozích 5 let (2017-2021) focením sebe sama na selfie kameru. Většinou přitom seděl nebo stál, přičemž jeho cílem bylo zdokumentovat období jeho života během vysokoškolského studia. Ke každé fotografii zároveň doplnil stručný popis, který jí dosáhl jakousi „větší hodnotu“.

Tyto fotografie, kterých bylo zhruba 1000, následně zkonvertoval do NFT a začal je od prosince 2021 nabízet přes největší online tržiště nezaměnitelných tokenů OpenSea. Každému obrázku stanovil základní cenu 3 USD (v ETH), což naznačuje, že zprvu neočekával ze strany investorů velký zájem. Realita však byla jiná.

Potenciální kupce ještě předtím požádal: ,,Můžete s nimi dělat cokoliv, vyměňovat je a podobně, ale prosím nezneužívejte je, jinak by byla moje rodina ze mě velmi zklamaná. Věřím vám kluci, prosím postarejte se o mé fotky.”

Kolekce Ghozaliho následně „vybuchla“. Pomohla tomu propagace jeho NFTs přes prominentní kryptoměnové NFT účty na Twitteru, které se soustředí na propagaci a marketing kolem nich.

Jeden z Ghozaliho NFT se například prodal 14. ledna za 0,347 ETH, což byla v té době hodnota cca 806 dolarů. Nejdražší NFT se prodalo až za 0,9 ETH, tedy přibližně 3000 dolarů. Jak informuje portál Cointelegraph, kompletní sbírka následně dosáhla celkového objemu obchodů 317 ETH, což odpovídá částce více než 1 milion dolarů. Tuto částku potvrzuje i to, že mladý umělec na základě tohoto příjmu skrze OpenSea uskutečnil i svou první daňovou platbu. Upozornil na to i na Twitteru.

Zájem o NFT opět výrazně roste

Kolem NFT je aktuálně další velké šílenství. Vyhledávání tohoto pojmu aktuálně vytváří podle Google Trends nové rekordy a Cointelegraph doplňuje, že v prvních deseti dnech roku 2022 tvořily objemy obchodování NFT až 11,9 miliardy dolarů. Jen pro ilustraci za celý třetí kvartál 2021 byly na úrovni 10.7 miliardy USD.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.